тинејџерски фризури

тинејџерски фризури

Момчињата адолесценти се во најдобрата еволутивна фаза на човечкото суштество. Иако е донекаде конфликтно во емоциите, тоа е и во личниот раст и каде започнува и ја поправа таа лична слика. Момчињата сакаат да дадат слика на безбедност и за ова избравме најдобрите фризури за тинејџери

Годинава кратењата продолжуваат многу избричен и со одреден волумен на врвот. Секоја фризура е онаа што ќе ја одбележи личноста на секој човек и со нашите инспирации можете да го изберете оној кој најмногу одговара на вашата анатомија.

Фризура со висока избледување

Сè уште е стилот што го поставува трендот, повеќето форми и допири тргнуваат од неговата форма што доведува до друг тип на фризура. Во зависност од карактеристиките, секој ќе има свое име, а за кројот Fade треба да се напомене дека е најпрактичен и најфункционален.

Фризура со висока избледување

Е оној порелевантни кај адолесцентите и се карактеризира со чист, модерен крој со многу избричени страни. Врвот е многу подолг и неговото избледување започнува од врвот на страните.

Low Fade и Mid Fade

Следете ја линијата на Fade сечењето но со некои варијации. El низок бледнее Го има истиот состав, само што неговото избледување започнува од долниот дел на страните и пределот зад главата. Истото важи и за Средината бледнее, вашето избледување започнува од средниот дел на оваа област и задржување на истата фризура.

Low Fade и Mid Fade

кадрава фризура

За оние кадрава коса има и кроеви кои му даваат свежина и модерност. Неговиот состав ќе не потсети на стилот Згаснат, со многу краток крој или избричен од страните и долг крој одозгора. Овој крој е толку популарен што многу од момчињата сакаат кадрава коса и ја добиваат перма во берберница.

кадрава фризура

За да ја постигнете оваа фризура неопходно е да имате оставете го врвот со долга должина и доволно за да може да се остават неколку локни да паднат или да се извртуваат природно. Косата ќе се чешла со прстите и ќе се додаде текстура слична на гел за да се одбележи нејзиниот стил.

долги кратење на косата

Долгата коса има бесконечност на кроеви и разновидност во стилови. Можете да ги исечете само страните и да ја оставите косата да падне на страните. Потоа останува да се прикажат избричените области со висок стилски надоградување хипстер. За брановидна коса, можете да се обидете да заминете додворувачки преден раб, со малку мат крема за фиксирање за да изгледа многу поприродно.

долги кратење на косата

хипстерска коса

Овој тип на сечење е за смели момчиња, со долга и собрана коса на врвот и тие даваат а гроздобер допир. Неговиот стил е проследен со големи и бушави бради, но не секогаш може се да се постигне. Многу тинејџери сè уште не се снабдуваат со густа брада, па носењето на овој тип на фризура може да се набави и без него. За да можете да ја соберете косата на уреден начин, можете да користите гел кој ја означува областа и со мат финиш.

хипстерска коса

Триаголни резови во пределот на грбот

Своја модерност и елеганција можат да ја имаат и кроевите во задниот дел на главата. Тоа создава многу тренд за носење крој триаголен или зашилен. Не станува збор за прав фејд крој, туку со одредена форма. Фризурите или стиловите што го придружуваат може да бидат многу од опишаните, практично одговара на некој од нив.

Триаголни резови во пределот на грбот

Избричена или воена коса

Оваа фризура Тој е едноставен, брз и за комплицирана коса. Тинејџерските момчиња често одат на смели, долги боб фризури, но некои претпочитаат да бидат екстремно кратки. Овој рез ќе привлече многу повеќе внимание на лицето на личноста и постои од машината исечена до број 1, исто така наречена Buzz, речиси непостоечка должина. Страните можете да ги оставите буквално избричени и со малку подолг врв на главата.

Избричена или воена коса

Помпадур фризура

Фризурата Помпадур не потсетува на познатиот помпадур прославен од познатиот Елвис Присли. Можеме да гарантираме дека ќе продолжи во својата линија, но со многу помодерен шмек. Тоа е крој во најчист стил Битник и со екстра долга, совршено исчешлана коса на врвот на главата.

Помпадур фризура

Неуредна коса

Неговиот состав е неуреден и иако има невнимателен изглед, сигурно е една од фризурите повеќе средена и поставена. Неговата форма е зашилена, со неуредни форми, исечена бледнеат и висока површина на главата со слободни прамени. Некои момци се обложуваат да го носат обоена со русокоси врвови или со малку посветла боја и завршена со мат гел за фиксирање за да и се даде на сликата уште повеќе неред.

Неуредна коса


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.