Костуми: 5 идеи за комбинирање на боите оваа пролет

Сив костум со сина маица

Ако ви е досадно да правите секогаш исти комбинации на бои со вашите костуми, овие пет идеи можат да послужат како инспирација.

Станува збор за некои од најстилските додатоци на нијанси што можеа да се видат на модните писти со цел следната пролет / лето 2018 година.

Беж + Бордо

Пролет / лето Хермес 2018 година

Беж и бургунд прават одличен тим во која било сезона од годината. Хермес ја користи оваа околност во овој опуштен костум, маица со долги ракави и кожни сандали.

Светло сива + сина

Ами пролет / лето 2018 година

Ами предлага да се комбинира светло сив костум со ребра плетен џемпер чиј живописната сина нијанса станува главен фокус на изгледот. Збир на ладни бои, но со безгрижни вибрации типични за топлите месеци.

Маслинесто зелена + Бела

Officine Générale пролет / лето 2018 година

Од колекцијата Officine Générale го истакнуваме овој изглед кој се состои од маслинесто зелен костум (со појас што одговара), бела маичка со џеб и вкрстени сандали. Ефектот е исто толку елегантен, колку и кул.

Тула црвена + шкрилец сива

Ерменегилдо Зегна пролет / лето 2018 година

Ако се чувствувате смело, размислете за идејата на Ерменегилдо Зегна. И не само затоа што ги заменува типичните панталони со џогери за облекување, туку и поради избор на боја која не е премногу честа во машките одела: црвеното. Под него тој додава на трендот на избледените нијанси со два лесни тиси со ситни плочи.

Песок + светло жолта боја

Марни пролет / лето 2018 година

Песокот е одличен избор Ако сакате да вклучите во вашиот репертоар на одела топла боја за топлите месеци. Како што можете да видите, додавањето светло жолта кошула работи како привлечност.

Фотографии - Вог


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.