Тетоважи на целата рака

тетоважи на рака

Честопати се прашуваме која би била областа на нашето тело избрана за да се тетовира. Грбот, вратот и стомакот се големи делови од нашата кожа, но тетоважите на раката честопати се многу барани и широко користени.

Првото нешто ако се одлучиме за тетоважи на раката, е изберете го дизајнот што најмногу ви се допаѓа. Постојат идеи од сите видови на различни бои, стилови и големини. Печатете ја фотографијата и однесете ја на уметникот за тетовирање, Обично тоа е методот што го користат оние кои се одлучуваат за тотално персонализирана тетоважа, на слика што е избрана на Интернет или која било друга област.

Зошто тетоважите на раката?

За време на историјата, Во многу култури, раката е најпосакувана област за тетовирање. Една од главните причини е што тетоважите на рацете се полесно да се прикаже или да се покрие кога не сакаат да покажат.

Друга причина да избереме тетоважи на раката е тоа што признава таа област од нашето тело многу варијанти кога станува збор за цртање или дизајн.

¿Колку чини тетоважа од овој тип? Предвидуваме дека ќе биде скапо бидејќи површината што треба да се масти е прилично голема и доколку ја сакате во бои или со големи дози на реализам, ќе мора да платите значителни дополнителни пари за искуството на уметникот за тетовирање и пигментите .

Идеи за тетоважа на рацете

Некои луѓе се создадени преголеми тетоважи на рацете, земајќи се од рамото (па дури и со вклучено рамо), до зглобот или вклучително и раката. Постои и опција за неколку мали цртежи.

Меѓу најкористените дизајни или слики, се змии, змејови, богови, келтски елементи, цвеќиња, кинески букви со пораки итн.. Нормално, специјалистот кај кого одиме да ја направиме тетоважата, има каталози или слики со многу идеи, од кои можеме да избереме.

Пример за славна личност

Бекам

Познато е случајот на Дејвид Бекам, кој изложува неколку различни тетоважи на нејзините раце, со дизајн на позадина на облак како заедничка нишка на целиот цртеж. Важно е, ако има различни цртежи, исто така, интегрирајте некој елемент што дава кохерентност на целиот цртеж.

 

Извори на слика: Modaellos.com / Слободен печат


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)