Тетоважи на подлактицата

 

Тетоважите се ѓсимболична и спектакуларна форма да ја обликуваме нашата личност. Во моментов, тетоважите се многу популарни и практично во текот на овие години и децении мажите и жените тетовирале практично сè. Тетоважите на подлактиците е област која сега поставува тренд и можете да започнете со едноставен цртеж, па дури и да ја покриете целата област.

Ако ве интересира што е модерно и цртежите што можете да ги доловите е таа мала трага од вашата личност, овде ви прикажуваме многу од она што е моментално достапно. Се сеќавам дека тоа е прилично видлива област, и сепак ми се допаѓа да се покаже. Но, ако сакате, може да биде и место кое можете да го покриете.

Племенски тетоважи

Симболгијата и обликот на овие тетоважи се карактеристични за некои култури и спасени од племиња како што се Келтите, Борнео или Маори. Нивните форми ги воодушевија другите култури и ги направија да изгледаат совршено. на места како што се рацете и грбот. Машката популација се чувствува моќно и силно изложувајќи ги своите тетоважи на подлактиците, главно околу нивната контура, без да остава слободен простор.

Тетоважи на подлактицата

Има цртежи со специфична симболологија, од кои означи сила и храброст, дури и оние што симболизираат лидерство, со племенски дизајни со форми на животни или кој било друг тродимензионален цртеж со многу реални форми. Општо земено, овие цртежи се нацртани со дебели линии, кои ги претставуваат формите на други абориџински култури или на некој воин клан.

Тетоважи на животни

Им се допаѓаат сликите на животни кои тие даваат лидерство и моќ. Од орли, мечки волци или тигарски лица. Подлактицата признава бесконечност од облици и бои, можеме да избереме животно што најмногу наликува на нашата личност. Претставуваат мачки или мачки, дури и лавови моќ и жестокост. Гулабите претставуваат мир и љубов. Колибрите се многу чести кај жените и често се тетовирани со цвеќиња. Претставуваат радост, виталност и мир.

 Тетоважи со фрази

Зошто тетоважи со фрази или единечни зборови? Зборовите можат да покажат нешто важно во нашите животи, било на англиски или на самиот јазик. Многу од нив се копирани од големи мислители или наши имиња најблиски, фрази на љубов, пријателство или братство, важно е да се долови нешто што не сакаме да одлета на време.

Тетоважи на подлактицата

Некои фрази или единечни зборови кои можат да ве инспирираат: Љубов, Слободен, Храбар, Радост, Замисли, Жив, Немирен, „прифати ја судбината“, „никогаш не престанувај да сонуваш“, „насмевни се секој ден“, „без одмор“. Запомнете дека тие можат да бидат свилени букви со многу убави и рачни форми, или придружување со цртежи како што се лакови, срца, мали криви линии или дури и стрела.

Мали алки

Тие се оригинални, едноставни и се облекуваат подеднакво добро за двата пола. Цртежите се генерално инспирирани е племенски форми, полинезиски алки, оние поврзани со цртежи келтите или Индијанците. Неговото дело е создадено како значка на криминалци, па оттука и тетоважите на јапонската мафија и јапонскиот криминал.

Тетоважи на подлактицата

Тетоважи со стрела

Стрелките се исто така уште еден од карактеристичните цртежи. Неговата форма означува насока и е местото каде што сакаме да покажеме или привлече внимание на нешто. Тоа може да значи заштита или дури и фактот дека постигне цел како љубовта. Обликот на стрелката многу добро се вклопува на подлактицата, може да биде едноставна тетоважа или со збир на стрели.

Поврзана статија:
Тетоважи на грбот

Тетоважи со акварел

Тоа е многу уметничка и репрезентативна форма на форматот на акварелот, кој нè напушта толку убави и шарени тетоважи. Композицијата на овие цртежи е многу живописна и многу тешка за дизајнирање поради неговата претстава на капе. Иако изгледаат како слики со толку многу бои, тие не се тетоважи за девојки, туку момчињата ги прикажуваат своите цртежи со многу оригинална техника.

Има многу вообичаени дизајни на животни, тие сепак се претстави со многу карактеристично значење. Има цртежи на колибри, мачиња, кучешки траги, волци, пеперутки, цвеќиња, но и геометриски и апстрактни форми.

Тетоважи на подлактицата

Дизајните можат да бидат бесконечниТие можат да бидат моменти на транзиција за личност која сака да ја изрази својата загриженост во тетоважа. Спомени на луѓе, цртежи кои претставуваат професии, како што се оние на музичарот, или хоби на нешто многу конкретно, како што е египетската тема.

Се сеќавам тетоважите се во мода и дека треба да знаете како да се грижите за нив. Многу е пријатно да се види кожата облечена во овие платна, но тоа може да има долгорочен недостаток, бидејќи да се биде доживотно ќе има голема цена при нивното отстранување.

Сега има многу луѓе кои можеме да ги видиме со нивните тетовирани тела, дури и на области видливи како подлактиците. Иако сè уште има работни места кои гледаат пречка да се тетовираат луѓе на нивните позиции. Не се сите недостатоци, тетоважите исто така имаат свои предности, за да ги знаете можете да кликнете на овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)