Тетоважи на грбот

тетоважи на грбот

Секако е предмет што известува за создавање на дизајн со голема димензија, креативност и оригиналност. Овој вид на тетоважи се создава на задната страна и тоа дава голем капацитет да го димензионира цртежот без да има ограничувања, тој е впечатлив и затоа е наменет за смели луѓе.

Тетоважите на грбот покажуваат сила и храброст, За да може да се извлечат овие цртежи од големи размери, потребно е време и отпорност на болка и тоа го истакнува карактерот на личноста. Фактот на тетовирање на кој било дел од телото не е само а машка домашна задачано и жени, и има жени кои даваат слобода на својата изложба и не сметаат дека е невозможно да станат една на грб.

Предности на тетоважи на грбот

Една од најочигледните предности на правење тетоважа во оваа област е доволно простор за развој на вашиот дизајн. Многу луѓе прават ваков вид на тетоважи кога тие следеа траекторија на неколку од нив на нивната кожа. Најзначајно нешто е тоа што веќе се извлечени некои помалку комплексни состојби и дека сега сакаат тоа да биде многу потешко и подлабоко.

Лицето кое е задолжено да го изработи вашиот цртеж и елаборација ќе има многу повеќе простор и креативност, освен голема прегледност да може да се ослободат комплексни парчиња. Лицето кое ќе има тетоважа на грб ќе може да креира приватни парчиња што само ќе сака да ги покаже во одредени ситуации.

Проблеми со тетоважа на грб

Еден од најголемите недостатоци е тоа што да се биде цртеж со голема линија лицето може да се покае за тоа. И, тоа е дека оваа тетоважа е со голема димензија, веројатноста да ја снема подоцна може да се појави во големи компликации, нема да биде лесно да се каже збогум.

Употребата на многу мастило за цртање, за некои ќе ја видат како нешто проблематично во случај да може да доведе до развој на одредени болести. Денес нема загриженост за тоа, бидејќи нивните мастила се ослободени од одредени тешки метали што доведуваат до здравствени проблеми како што е некој вид на рак. Треба само да знаете како да го изберете местото и земјата што го прават тоа на здрав начин.

Во однос на прашањето за болка, сите тетоважи се болни, тоа е неизбежно. Но, можеме да ја вратиме таа зона од грбот е еден од најмалку болните за тетовирање. Во делот на страните или во пределот на 'рбетниот столб се наоѓаат подрачјата што се подложни на болка.

Ако, од која било причина, требаше да се изврши хируршка интервенција, мора да го замислиме тоа може да претставува проблеми со лузни, и тоа ќе направи цртежот да не ја има истата хомогеност како на почетокот, затоа што ќе имате лузна.

тетоважи на грбот

Стилови на назад тетоважа

Постојат одлични куриозитети за техниката на тетоважа применета на грбот. Тетоважите на јапонската мафија или Јакуза Токму тие цртежи му ја даваат таа голема уметничка и карактеристична вредност на тој вид репрезентација. Тие го симболизираат страдањето и престижот и пред сè го покриваат целиот грб. Отпрвин тие беа претставени со црна боја, но подоцна беа интегрирани бои како црвена, бела и зелена. Најчесто користените симболи се обично самурај, гејша, животни како змејови, змии, тигри или риба Кои; цвеќиња од цреша, исто така, често се цртаат. Сите овие елементи имаат посебно значење и во согласност со нивниот дизајн.

Тетоважи од јапонска мафија или јакуза

Тетоважи од јапонска мафија или јакуза

Племенски тетоважи Тие се многу репрезентативни за нашата култура, иако нивното име потекнува од култури од Западна Азија и Пацификот. Претставува повеќе духовни сцени, така што лицето кое го истетовира прави да се чувствуваат многу позаштитено.

Начин на тетовирање на овие цртежи не мора да го покрива целиот грбТие се претставени на горниот дел, на долниот дел на грбот или мал примерок тетовиран на одредено место. Било кој од нив може да доаѓа од различна природа и обично опфаќа бесконечен број предлози.

Видови тетоважи

тетоважи на грбот

Со цел тетоважи од лево надесно: готска тетоважа, акварел, старо училиште и графити

Има многу разновидност и екстровертни и елегантни вкусови. Тоа зависи од културата, личноста на личноста или од нивните искусни искуства, тетоважата може да ја пренесат на кожата разни ликови.

Реалната тетоважа: тоа е како што вели неговото име, многу реално. Може да биде скоро совршена претстава на портрет или некоја митолошка фигура, животно, сликарство ...

Тетоважа од типот на графити: Овој вид на цртежи ќе нè потсети на техниките што ги користат уметници на графити, со светли бои и претерани форми, со младешки допир што е модерен.

Готичка тетоважа: тоа е цртеж што дава чувство на темнина, тој е мрачен и со темни бои. Обично се претставени многу черепи.

Тетоважа со акварел: неговите цртежи претставуваат форми и бои повлечени во акварелна композиција. Неговата техника многу се разликува од другите тетоважи и елементите на природата се користат со светли бои.

Олдо школа тетоважа или традиционална тетоважа: Неговата завршница е многу традиционална, таа е солидна, чиста и едноставна. Се карактеризира затоа што неговите патеки се обележани со многу погуста линија, а боите се движат од црвена, зелена, жолта, кафеава и малку повеќе. Нејзини најрепрезентативни форми се цвеќиња, животни, морнари, пинови, воинствени, срца, букви ...

Поврзана статија:
Мали тетоважи за мажи

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.