Тетоважи за мажи

Тетоважи за мажи

Ако сте еден од оние кои бараат какви видови тетоважи за мажи што е најдобро, мора да изберете нешто што има значење за вас. Зборуваме за нешто што ќе го ставате на вашата кожа до крајот на животот. Важно е тие да имаат значење и да не се „досадувате“ кога ќе го погледнете со текот на времето. Во последниве години, каталозите за тетоважи се подобрија за гигантски размери. Машките тетоважи немаат никаква врска со досега направеното.

Во оваа статија ќе ви кажеме кои се најдобрите тетоважи за мажи.

Идеи за тетоважи за мажи

Разлики на тетоважи за мажи

Прво на сите е дека мора да направиме мал пасус и да потврдиме дека исто како што зборуваме за тетоважи за мажи како такви, тие не постојат. Тоа е, нема дизајни што се наменети само за мажи и жени. Тетоважите треба да имаат значење што е поврзано со лицето кое ќе го стори тоа. Тие можат да бидат аспекти како што се сила, храброст, моќ, подобрување, важни луѓе, предмети, итн

Тетоважата е нешто многу лично што секоја личност што ќе ја направи мора да ја земе предвид. Постојат мноштво машки дизајни кои помагаат да се понудат илјадници можни идеи за разгледување, секоја од нив има повеќе лично значење. Овие сорти можат да помогнат со тоа што се добри примери за тоа каде можеме да ја носиме тетоважата. Тетоважите се тетоважи и секоја личност и дизајнот е свет. Добар дизајн е кога тој ја претставува содржината и вредноста што некое лице и ја дава и се наоѓа во дел од телото каде што е естетски добар.

На кратко, треба да барате тетоважа што има добро важно значење за вас и да заборавите на останатите аспекти. Нема машки дизајни како такви бидејќи дизајнот е дизајн, период. Сепак, постојат некои дизајни што ги исполнуваат очекувањата и општите вкусови на поголемиот дел од машката јавност.

Каде да ја направите тетоважата

Оружје

Тетоважи на рацете

Тетоважа може да се направи каде било на телото. Сепак, постојат некои точки каде карактеристиките треба да бидат подетални. Најчести места меѓу момците и каков вид тетоважи може да се направи. Најчести се тетоважите за мажи на раката. Тие се дизајни вообичаени познати како племенски. Најтипични солови пронајдени кај мажите и направени на раката. Ова се геометриски форми во маорски стил кои многу добро се вклопуваат во анатомијата на раката.

Ако ја направите тетоважата со црн дизајн, тоа ќе претставува силен и моќен став. Запомнете дека овие дизајни беа направени од најхрабрите воини на племињата. Исто така, наоѓаме неколку дизајни на она што го правите за мажи, кои се наоѓаат и на подлактицата и делуваат како нараквица. Во овие дизајни можеме да видиме разновидни елементи во модерен или хипер-реален стил.

Постојат дизајни што одат од очите на тигар, фраза со курзивно писмо или сцена од омилениот спорт што го сакаме. И тетоважите со половина ракав за мажи изгледаат одлично. Тие се дизајнирани се доста популарни за машката публика и обично имаат добри резултати.

Нозе

Тетоважи на нозе за мажи

Земјата, исто така, на место доста препорачливо за машки тетоважи. Не мора да го опфаќа целиот простор, но можеме да разликуваме две области во кои тие преовладуваат: делот на бутот и делот на телето. Модата за тетоважи за мажи на ногата е поврзана со изложеноста што ја имаат фудбалерите. Фудбалерите имаат многу тетоважи на нивните нозе и овој вид на дизајн стана многу познат.

Покрај тоа, нозете се област каде што можеме да направиме многу помали тетоважи или да ризикуваме да имаме голема работа што го покрива целиот екстремитет. Некои од дизајните што можат да изгледаат одлично на вашите нозе се:

  • Геометриски форми кои исчезнуваат како што се приближуваат до глуждот и стануваат сè помали.
  • Класични сцени каде што можеме гледањето простори да бидат негативни и да се полнат со облаци, бранови или единечни елементи.
  • Можеме да ставиме и централна фигура на делот од близнакот и зад голема птица што ги шири крилјата низ остатокот од земјата. Еден од најпопуларните дизајни е да носите самурајски воин.

Важно е дека играме со можностите на двете страни на тендерот и локацијата на двата елементи. На овој начин можеме да добиеме повеќе персонализирани дизајни и, ако во исто време можеме да го претставиме нашето значење, ќе имаме целосна тетоважа.

Подлактиците и рамената

Тетоважи на подлактицата

Подлактицата е едно од најтрадиционалните места за носење тетоважа. Дизајните одат доста добро и се со добри резултати ако мажот има добар мускулен развој во наведената подлактица. Можете да изберете од многу опции на тетоважи за мажи на подлактицата и да го покажете вашиот дизајн бидејќи ќе изгледа доста добро.

Рамото е уште една од најпознатите стилски области за носење тетоважа. Можете да направите вистински девици, така што ќе останат тетоважи со одличен дизајн. Проблемот со овие тетоважи е што потребни се многу сесии за да може да се покрие целата област. Ова предизвикува енормно зголемување на цената. Ако сакате нешто помалку комплексно, можеме да користиме тетоважа на рамото што изгледа прилично добро, но кој дел од центарот. Не мора целосно да ја покрива целата област. Централниот дел на рамото може да се искористи за позиционирање на тетоважата за да одговара на најоддалечениот централен дел на рамото. Ако дизајнот оди од таму кон надвор, тој ќе биде доста пропорционален и добро поставен.

Тетоважи за мажи на градите и грбот

Надарените греди за мажи на градите изгледаат одлично. Тоа е класика и може да барате доста важни елементи. Неопходно е да се задржат геометријата и пропорционалноста во овие типови на дизајни.

Што се однесува до тетоважите на грбот, момчињата обично имаат прилично голем грб, така што тие дизајнираат ќе можат да се покажат во целиот свој раскош.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за различните видови тетоважи за мажи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.