Мода за сурфање, идеална за лето

Сурфер мода или сурфајр не само што триумфира на море. Во последно време стана тренд фирми како што се Квиксилвер, Билабонг, О'Нил или Комбиња. Излегува дека, освен што е привлечна поради нејзината леснотија, вистината е и во лето станува идеална облека, се карактеризира со пространа облека и лесни ткаенини. Така настанува урбано племе: сурферите.

Но, не е потребно да припаѓате на оваа група, да имате табла или да научите да фаќате бранови за да изберете естетика за сурфање, што секоја година добива следбеници меѓу оние кои сакаат да се облекуваат удобна, практична и спортска облека, исто така совршено за да се покаже a урбан лежерен изглед.

Loversубителите на сурфање користат водоотпорни панталони од ткаенина кои се прилично слични на костимите за капење, комбинирани со памучни кошули, често со трегери, кои обично имаат печат на мотив за сурфер, поврзан со овој спорт или со самото море. Исто така Кошули во хавајски стил со цветни мотиви или многу шарени и весели.

Овие дезени украсуваат и капачиња, дуксери, спортски чевли или ранци. Што се однесува до стапалата, обувките со најголема сурферна естетика се апостолки, и никој од нив нема да ја напушти куќата без добри очила за сонце.

Постојат многу брендови кои веќе се обложуваат на облека за сурфање, како што се О'Нил, obeобе, Никсон, Волком, Инсајт, Изгубени, Билабонг, Квиксилвер, Саломон, Оукли, Ванс, Протест, Риф, НСП или Етни, но ако сакате изберете помеѓу голема разновидност, најдобро е да пристапите на Мулти-бренд продавници специјализирани за овој тип на естетика како Трикстреми или Сурфање планета, Во Севиillaа; Збуни или Пунтарена во Барселона; или Индиска тарифа, која има установи во различни делови на Шпанија, како што е Мадрид.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.