Никулци

Јасно носено. Веќе имаме изговор да не го избричиме тоа стрниште колкава штета предизвика одамна.
Тој е најатрактивен, а исто така е и најудобен. Со изговор дека овој вид брада е дел од вашиот изглед, можете да заборавите на брадата една недела.

Да си ја поправам брадата и растат совршена тридневна брадаМожете да си помогнете со ножици или стрижеч за коса. Ако го направите тоа со ножици, тоа е повеќе макотрпно отколку да користите сечило, и ако се одлучите за стрижеч за коса, должините што треба да ги изберете при кастрење на брадата се поограничени.

Овој изглед безобразен, безгрижен, и малку „лош бас“, триумфира денес. „Ел Дуке“, „Лукас“ од Хомбрес де Пако ги полудуваат и да не ги забораваме промоторите на овој изглед, како и секогаш Дејвид Бекам или Патрик Демпси меѓу другите.

Но, да не го сфаќаме тоа по правило брадата треба да се грижи И, ако нема да му го дадеш, подобро е да не го земеш, бидејќи не, не изгледа добро!

Совети за совршена 3-дневна брада

  • Грижи се за неа, исечете го темелно И не дозволувајте да расте бесмислено
  • Поминете го преку ножици Или купете си професионален комплет за бричење.
  • И, конечно, брадата не е сè, мора комбинирајте го со добра фризура безгрижно или избричено.

Се осмелуваш? Морам да бидам искрен, не ми изгледа добро, но јас би сакал.

Фото: asonејсон Мерит / Гети Имиџ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.