Стилови на кратка брада за мажи

Стилови на кратка брада за мажи

За оваа 2022 година, кратката брада продолжува да го поставува трендот. Останува знак на мажественост а има и мажи кои се посветени на обидот и одржувањето на овој стил. Не е тешко да се добие кратка брада, но мора да знаете како да ја одржувате нејзината должина и да остане статична.

Кроевите се многу разновидни и секогаш е добро да ги знаеме сите модели за да можеме да избираме оној кој најмногу одговара на обликот на лицето. За оној маж кој сака да носи брада, можете да ги изберете сите стилови што ги прикажуваме подолу.

Едноставна и природна брада

Неговиот облик и раст е природен, почекајте неколку дена додека брадата не порасне помеѓу 2 и 3 сантиметри. Тоа е најдобриот начин да ја проверите формата на вашата брада и да видите дали ви стои добро. Истиот раст ќе одреди дали областите каде што е населено се покриени правилно или дали му требаат некои допири. Овој тип на брада е наједноставен и затоа одговара на сите стилови на фризури, дури и за мажи без коса.

Стилови на кратка брада за мажи

Кратка и врамена брада

Овој тип на брада е за мажи кои сакаат да ја носат краток и уреден. Неговата должина не е многу долга (помеѓу 0,5 и 0.9 cm) и се дефинира со тоа што сите контури ги има многу уредни и на исто ниво. Нејзиниот изглед е чиста и контура и ќе му треба допир со вашиот тример, секоја недела.

Пресече Ван Дајк

Овој крој сигурно ќе ве потсети на типичната брада на Пирс Броснан или Џони Деп. Брадата му е намалена за класични мустаќи и типична коза, одлична опција за оние мажи кои имаат неправилна брада или кои сакаат да го оцртаат своето лице. Вашиот профил ќе им помогне изложи вилици и направете го вашиот изглед многу повеќе.

Стилови на кратка брада за мажи

Балбо стил

Тоа е начин да го пресоздадете вашето лице со елегантен брада исечена и поделена на два дела. Брадата е обележана и израсната до нејзината правилна должина, но делот од мустаќите, иако е исто така долг, нема да се спои со останатите. Овој стил е дел од формата „сидро брада“, каде што можеме да запознаеме познати фаци како Роберт Дауни Џуниор.

Брада со лента за брадата

Неговиот крој и дефиниција е за мажи кои сакаат да бидат стилски и смели. Неговата брада има тесен и облик на ремен што минува низ целата брада, од страна на страна, почнувајќи од секоја од пиновите. Мора да помине низ целиот дел од вилицата и брадата, а ако сакате или не може да се поврзе со делот од мустаќите, иако тие се најчесто области целосно одвоени и независни.

Стилови на кратка брада за мажи

Многу кратка брада со шеврон мустаќи

Овие мустаќи сигурно не останаа незабележани со текот на годините. Токму симболичните мустаќи го карактеризираа Фреди Меркјури, пејачот на Квин, со прилично густа и широка големина и лоцирани над устата и под носот.

Со сите трендови на мустаќи и бради, нивната форма е сепак онаа која ја одбележа таа мода од 80-тите и сега и дава малку боја. Има густ и робустен изглед кој ја придружува или не многу кратка брада, без сомнение класичен.

Многу кратка брада со класични мустаќи

Се наоѓа уште еден стил на кратка брада придружена со уникатни мустаќи, можете дури и да се обложите на најуникатните со заоблени врвови или на оној на кој му е дозволено да расте за да биде густо.

Мустаќите може да се одгледуваат и како класичен „стаче“. Тоа е класика на сите каде што е дозволено да расте природно, но без прекумерен раст. Доколку е потребно, ќе се направи мало допирање и ќе се остави брадата да расте, но со многу кратка должина, за да се истакнат мустаќите.

Стилови на кратка брада за мажи

Коза брадата

Брадата што е оставена на брадата е доволно голема да може да обесува и да го усвои името на козјото брада. Може да се облече совршено со кратка брада, каде што ќе треба да го однесете поправен. Треба само да одредите колку широка сакате да ја оставите брадата.

Како треба да се негува кратката брада?

Ако ви е прв пат да пуштите брада, можеби нема да го очекувате резултатот што го посакувавте или каков чувството изгледа непријатно. Да се ​​има полна брада првиот пат можеби е речиси невозможен случај, па ќе мора да чекате долго време за да добиете полна брада.

Така да расте без чешање има специјално масло што ќе помогне да биде мазно и здраво. Да се ​​одржи кратка брада е задача која бара трпение и одржување, добар тример тоа ќе ви ја олесни задачата многу. Ќе мора да инвестирате во добар регенератор или масло за да ја задржите хидратацијата на кожата и да ја имате таа мека коса.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)