Стилови на брада

Стилови на брада

Според анкетите жените претпочитаат мажи со брада пред избричени мажи. Само треба да замислите дека има голем бран на мажи со нивните лица полни со бради од сите форми и стилови, кратки или грмушки, и тоа е затоа што во моментов поставува трендови во фигурата на мажите.

Дали сте вие ​​од оние кои сакаат брада? Имате среќа, бидејќи жените ги гледаат овие луѓе како луѓе со репродуктивни вештини и добро здравјеНа Ако размислувате да оставите малку коса, ние исто така можеме да ви ги дадеме најдобрите стилови на брада што можат да ви се додворуваат во зависност од вашето лице.

Стилови и класи на брада

Следно, ние детално објаснуваме кои бради најмногу го означуваат нивниот стил во зависност од нивниот изглед. Се разбира, секој од нив ќе зависи од fобликот на лицето и личноста на секоја личностНа Можеме да најдеме од класичните три дена до супер густите бради на кои се чини дека немаат крај.

Полна брада

Тоа е најприродно, класиката и без понатамошни аранжмани отколку сопствените намалувања што можеби ќе ви бидат потребни. За да можете да ја носите оваа брада со елеганција и нешто долго, треба да преземете серија грижи што можете да ги прочитате во нашиот дел. Нема голема мистерија за тоа како да го носите, Само треба да дозволите да расте во сите страни на лицето и да чекате каква густина ви нуди.

Брада во стилот на Шеврон

Овој стил доаѓа многу обележано и е само за мажи кои сакаат да го означат својот стил со одличен зрел карактер. Се состои од тоа што има големи и дебели мустаќи на страните и остатокот од брадата мора да се скрати, како да беа три дена. Неговиот контраст е спектакуларен и мора да се носи со фризура до последна.

Стилови на брада

Полна брада во стилот на Шеврон

Мечка или хипстерска брада

Овој тип на брада е исто така познато како'Гарибалди"На Идеален и многу додворувања кај многу мажи, и за сите оние кои не сакаат да прават многу грижа и оставете го тоа долго. За многумина тоа ќе биде одлична вештина бидејќи може да бара многу грижа и упорност. Но, за други тоа може да биде уште еден дел од нивното тело што мора да се фиксира од време на време и во должината на нивните мустаќи и во неговата должина.

Стилови на брада

Брада во стилот на катанец

Тоа е брадата што е оставена во облик на коза. Потребна е секојдневна нега со помош на голем брич или тример, ќе биде нацртана додека не го сакате посакуваниот изглед, кој никогаш не излегува од мода. Се состои во тоа да се остави косата да расте околу устата со цел да се обединат само козарот и мустаќите и да не се дозволи растење на влакна на јаболчниците и образите.

Никулци

Тоа е најприродно и она на кое најмногу се обложува меѓу сите лица. И едноставно е како да дозволите брадата да ви расте само еден ден, со цел секогаш да ја одржувате истата должина. Нема повеќе мистерија, бидејќи треба да го оставите да расте таму каде што природно расте. Razилет ќе ви помогне да ја избричите должината на брадата кога е потребно.

Стилови на брада

Брада во стилот на катанец и тридневна брада

Брада во стилот на Бандхолц

Тоа е уште еден начин да се носи многу влакнесто лице, без кратења и измени за да се создаде тој стил Бандхолц, осмислен од сопствениот творец Ерик Бандхолц. Што е необично за оваа брада? Тоа е неговиот стил долг и населен со вообразени, големи, обраснати мустаќи завиткани, на двата краја.

Стил на Ван Дајк

Таа ја зема својата морфологија од стилот што му го даде сликарот Ентони Ван Дајк. Има ист изглед како стилот на катанец, само Goatee изглед и брада целосно избричен на страни, односно на образите и вилицата. Тоа е секојдневен стил, но во исто време елегантен.

Стилови на брада

Брада во стилот на Бандхолц и стилот на Ван Дајк

Како да носите брада во зависност од обликот на лицето

Без сомнение има лица кои признаваат речиси секаков вид брада, но другите треба точно да се исечат и обликуваат, во зависност од обликот на лицето. Овални лица практично се дозволени сите видови брада. Можете да изберете стил и да се обидете да не формира премногу тркалезно лице, ако е така, треба отстранете ја јачината на звукот на бочните страни и оставете го пределот на брадата подолго.

За долги лица треба да барате симетрија, треба да ги проширите страните, оставајќи ги болусите многу подебели а областа на брадата многу пократка. За тркалезни лица ќе се обложи на бричење на страните на лицето, односно на делот од образите и ќе му даде подолг изглед, оставајќи малку коза.

На квадратни лица треба да оставите многу повеќе коса во централниот дел на брадата и спуштајќи ги страните. За тие лица во форма на триаголник мора да ги омекнете карактеристиките и за ова е добра опција носи целосна брада, секогаш со добар градиент. Изборот на која било од сите опции е повеќе од послужен, ако сеуште се сомневате и сакате да знаете дали е потребно да носите брада или не, можете да не прочитате на овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.