Во потрага по совршен каубој (III): заострени фармерки

конусни фармерки

Повторно ја отвораме оваа специјална серија објави во кои бараме совршен каубој на сезоната. Ако во претходните изданија ви го покажеме нашиот избор на модели на крој исправен и сече цигара. Денес, ние го прошируваме опсегот на можности и го правиме тоа со конусни фармерки.

За оние кои не се запознати со поимот, на конусни фармерки се карактеризираат со тоа што имаат широк и нормално паднат удар. Тие се пошироки на врвот на нозете, и тие се стеснуваат низ нив. Поради ова карактеристично намалување, многу фирми ги повикуваат и тие фармерки од морков (фармерки исечени од морков) кои се однесуваат на оваа силуета што одговара на онаа од овој зеленчук. Следно, ние ви покажеме нашиот конус-фармерки фаворити за ова есен-зима 2013/2014 година.

En Г-ѕвезда тие го имаат конусна фармерка пар екселанс, зборуваме за моделот ARC 3d juke лабаво заострен во длабоко индиго сино. Фармерка со капка по половина, чиј пресек се стеснува од коленото до глуждот.

Нашиот втор предлог е Ерик Ројал РДД 031 од данската фирма Jackек и onesонс. Исечен каубој заострен вклучени во сина тексас  многу истрошени, и дека тие предлагаат да се врати во стил на бас ролери.

А многу основни функционален и комбиниран од раката на ASOS, со ова конусна фармерка во сива боја.

По истата линија и сечење, го истакнуваме тип боја на камила од Левис. Ласкавиот 508 од легендарната фирма во Тексас.

Шведската куќа Евтин понеделник има и своја верзија на овие фармерки. Ни се чини многу оригинално Заострена сива мраз нијанса, оваа чеша сива фармерка со a ласерски ефект.

Завршуваме со а морков фармерка de Топман, овој многу син модел уморен белило.

Повеќе информации -Во потрага по совршен каубој (II):фармерки слаб пресек


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.