Стапици за да откриете дали партнерот ви е неверен

Неверник

Кога бракот или двојката не функционира, најдобро е пресечени во потерабез разлика колку години имаш. Нема корист од продолжување на агонија што никому не му носи добро. Да се ​​биде неверен во брак е поврзан со губење на довербата од страна на вашата околина, загуба која понекогаш е невозможно да се врати.

Толку многу ако сте вие ​​неверните како да мислите дека вашиот партнер е неверенСледно, ви прикажуваме низа стапици со кои можете да откриете или да откриете дали вашиот партнер отишол чекор понатаму без претходно да ја прекине врската.

Првото нешто што треба да се има на ум е тоа Лагите имаат многу кратки нозе. Како што вели поговорката, лажго се фаќа побрзо од куци. Со ова сакам да кажам дека создавањето лага значи да можеш да ја одржуваш со текот на времето и во секое време да знаеш што сме кажале да ја одржуваме во секое време, бидејќи секоја контрадикција може да ги поттикне првите сомнежи.

Го променивте кодот за отклучување на вашиот паметен телефон

Неверник

Ако сте заедно неколку години, веројатно е тоа и двајцата го знаете кодот за отклучување на вашите телефони. Причината за ова знаење не е да прелистуваме внатре, туку да го користиме во прилики кога не можеме од која било причина, било затоа што готвиме, имаме валкани раце, сакаме да се фотографирате со нашиот мобилен, да одговорете на пријател, за да видите е-пошта ...

Врската се заснова на взаемна доверба. Ако ова почне да исчезнува, првото нешто во кое се вклучени сменете го кодот за пристап на вашиот мобилен уред за да го спречите да љубопитните внатре.

Ако вашиот партнер е тој што го променил кодот за отклучување на својот паметен телефон, тоа е недвосмислен симптом дека нешто не функционира, таа доверба е изгубена и дека во себе крие нешто што не сака да го видите.

Тој/таа станува нервозен кога ќе го земете неговиот/нејзиниот мобилен телефон

Ако станува нервозен или немирен кога му го кревате телефонот, дури и само да движете го наоколу без да имате намера да му пристапите, можете да ни дадете да разбереме дека се плашите дека ќе можете да пристапите до вашата содржина, се додека не сте го извршиле претходниот чекор со промена на кодот за отклучување.

Разговарајте со пријателите

Неверник

Генерално никој не излегува сам да се напие а многу помалку ако сте во пар. Ако таа почнала да излегува само со изговор да се сретне со нејзините пријатели, треба да разговарате со еден од нив за да ја потврдите нејзината приказна.

Ако, покрај тоа, таа пријателка има партнерка, треба да разговарате и со неа потврди приказната. Очигледно, кажете му да не кажува ништо на партнерката.

Ако на крајот се случи, веројатно е дека гледате промена во однесувањето на вашиот партнер, промена која може да биде мотивирана од различни причини и не само затоа што навистина е неверен, туку затоа што сфатил дека ве остава настрана.

Не сака ништо со тебе

Друга причина што мора да ја земеме предвид кога ќе почнеме да размислуваме дали нашиот партнер не е неверен е покани го во кревет. Ако одбие со бесмислени изговори, треба да почнеме да размислуваме дека нешто не е во ред и дека нашиот партнер веројатно побарал утеха на друго место.

Ја смени рутината

Неверник

Ако проверите како се променила секојдневната рутина на вашиот партнер надвор од работа и тој едвај застанува дома без да ве бара да излезете или го прави тоа многу спорадично, треба да проверите дали навистина оди таму каде што пишува дека оди.

Најлесен метод е да го следите и проверите. Друг метод е следете го вашиот мобилен телефон, иако за тоа е потребно да се има корисничкото име и лозинката на уредот (мобилните телефони не можат да се следат со трианглирање на јарболите на мобилните телефони како што гледаме на филмовите без судски налог).

Преправајте се дека знаете сè

Метод кој никогаш не пропаѓа кога станува збор за откривање на неверство е се однесуваме како да знаеме што е. Ако преку ноќ го смениме начинот на живеење со партнерот, ако нема што да крие, ќе не праша што не е во ред со нас.

Ако не, веројатно е дека, со текот на деновите или неделите, ова целосно да се откаже, раката да ја изврти и да ни признае дека е неверен со друга личност. Исто така, веројатно е дека преку ноќ ќе исчезне од нашиот дом со сите негови работи и без да ни даде никакво објаснување.

Пребарајте ги апликациите за запознавање

Неверник

Ако врската не функционира долго време, но продолжувате да живеете заедно по рутина Без одржување на каква било врска освен добро утро или добра ноќ, повеќе од веројатно е дека некоја компонента на парот се обидела да запознае нови луѓе преку апликации како Tinder, Badoo, Meetic ...

Пребарувањето за овој тип на апликација, преку различните филтри што ги вклучува, ќе ни овозможи брзо дознајте дали нашиот партнер е на пазарот бара нов партнер или бара само надвор од партнерот она што не го наоѓа во него.

За да можете да пребарувате, ќе морате плаќајте месечна претплатаВо спротивно, бројот на достапни опции за пребарување ќе се намали практично на нула.

Тој се оддалечува од вас за да одговори на повици или пораки

Ако сте со партнерот и одеднаш, кога ќе добие повик или порака станува и си оди да одговориКако да се плаши дека ќе го видите екранот на неговиот мобилен или ќе слушнете што зборува другиот, треба да почнете да се прашувате дека има нешто што не функционира во вашата врска.

Кога ќе се вратите кај нас откако ќе одговорите на повикот или пораката, ние мораме прашај кој е тој. Ако ни одговори со глупости од типот, никој не бил, згрешиле, бил роднина, мора да одговориме дека сакал да се ослободи од сомнежите и да видиме дали може да си ја потврди приказната.

Ако е потребно време, треба да се одговориТоа е затоа што нема подготвено изговор да ви даде и нешто почнува да мириса лошо во врската. Ако од кога сте го запознале секогаш го прави истото, прво не би требало да биде проблем, бидејќи тоа е обичај што го имаат некои луѓе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.