Патики за спорт, најдобри брендови

кандидира

Човекот од денес презема во разни спортски дисциплини со цел да го подобрите вашето тело, да се забавувате и да го подобрувате вашето здравје. И повеќе од очигледно е дека вистинската обувка е многу важна за да бидете удобни и да тренирате добро. Затоа, важно е да купите добри чевли за спорт.

За оние кои не престанаа да ги гледаат предлозите на пазарот, тука ќе оставиме серија модели кои можат да ги имаат трите „б“: добри, убави и ефтини.

Нова рамнотежа Свежа пена 1080v8

Овој бренд е класика и најважно е дека нејзината естетика е прилично генеричка. Со нив можеме да одиме во теретана, да џогираме, да трчаме и да извршуваме активности за кои не се потребни специјализирани стандарди. На неговата сина боја се комбинира со сите видови облека и како што знаеме, ова е добро за машкиот пол.

Suede Classic со ефект на чорап

Ова не е толку конвенционален модел, но ќе им понуди погодност на многу потрошувачи. И, ако сме во средина на зимата, чорапот ќе служи за да ги заштити глуждовите малку од студот. Моделот е многу машки и алтернативен, чини разумно 100 евра.

Нова рамнотежа Свежа пена Zante v4

до тие кои сакаат ткаени и меки обувки, овој модел ќе биде идеален. Прстите ќе имаат одредена слобода на движење, позиционирајќи се како опција за удобност. Нивните светли бои им даваат многу став на овие Спортски обувки.

Најк Ер Макс

Маратонки

Вашиот боите што комбинираат црна и воена зелена ќе нè натераат да влеземе во дисциплина. Тие се трезни, со умерена ергономија што ги прави идеални чевли за да одат во парк за да вежбаат. Можеме да одиме и на планина со овој спортски пар кој забележа добра продажба за познатата компанија.

Патики за спорт: Saucony Triumph ISO 4

Од брендот Runnea, овие тие се совршена рамнотежа помеѓу ткаени и перфорирани дизајнерски чевли и дебели стапала. Тоа дава поголема конзистентност во шарата, нешто што може да ги убеди луѓето кои се сомневаат во лесните обувки. Тие се прилично разноврсен хибрид кога станува збор за вршење разновидна физичка активност.

Извори на слика: Deporlovers / empezaracorrer.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.