Како да направите совршен џин тоник

Во последниве години и како што растевме, го сфативме тоа Inин Тоник стана наш омилен пијалок, исто како што беше пред неколку години од нашите родители. Со текот на времето, џинот Лариос што го користеа нашите родители им отстапи на голем број брендови, од сите цени, бои и ароми. Покрај тоа, изработката на inин Тоник стана уметност што многу малкумина знаат да ја ценат, не е тешко, но ако сакате да ги воодушевите гостите, само треба да ги следите чекорите што детално ги даваме подолу.

Совршено стакло

чаши за џин и тоник

Првиот услов за да може да се направи добар inин Тоник е тоа устата на истиот е широк така што овозможува да се извлечат аромите од стаклото. Покрај тоа, ако е ладно од замрзнувачот, подобро од подобро, ако не, можете да додадете 4 коцки мраз за да ја оладите чашата, мешајќи ги внатре и истурајќи вишок вода.

Geneенева во соодветна мерка

Тука нема да влеземе за да процениме кој џин е подобар или кој е полош. Она што секогаш мора да се земе предвид е дека идеална мерка е 5 cl, која мора да се истури над мразот, за да достигне температура што ја сакаме

Арома

зачини за џин и тоник

Кардомомо, анасон, бибер… Во моментов во специјализирани продавници можеме да најдеме мали пакувања со различни ароми за џин. Конечната одлука е на корисникот, бидејќи на крајот ќе се меша со алкохолот кој ја дава својата арома.

Со сладост

Конечно, на ред е тоникот, ако е подобар Швепес, освен ако не се определиме за премиум тоник. Кога истурате тоник над џин, мора да го сторите тоа деликатно за да не му го скрши балонот. Можеме малку да ја навалиме чашата и да ја истуриме преку внатрешноста на чашата или со лажица.

Филигрански

филигран од лимон

Откако ќе го истуриме тоникот во чашата, воведуваме долга лажица еднаш од горе надолу, така што состојките се мешаат без да се скрши меурот и чекаме една минута пред да го пробаме. Последниот допир, како што рече Бонд во Казино Ројал, можеме да додадеме филигран од лимон или кој било друг цитрус.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.