Совршена коса цел ден - совети за да го надминете стилот на косата со спреј за коса

Зејн Малик и Зак Ефрон

Разговаравме повеќе од еднаш за важноста да се носи фризура погодна за пропорциите на нашето лице, но Нема корист да ја чешлате косата наутро ако не нанесувате производи за фиксирање како гел, восок или лак.

И, тоа е дека, без ништо да се спречи тоа, косата има тенденција да се врати во својата природна позиција, одвртувајќи ја нашата фризура и, според тоа, го расипува нашиот изглед за неколку часа или дури неколку минути, во зависност од структурата на косата на секоја личност. Овој пат, ние ви нудиме совети за употреба на лак за коса, нашиот омилен производ од трите.

Првиот е добијте добар лак за коса, која нема да биде една од најпознатите или најскапите марки, туку онаа со најголема моќ за фиксирање. Лак за коса Нели ќе и помогне на вашата фризура да остане на место околу осум часа и, покрај тоа, таа е една од најевтините во продавницата (не достигнува 2 евра). Идеален за секојдневна употреба.

Нели Лак

Сега, кога го имаме производот, време е да го нанесете на косата, но прво треба да ја дадете посакуваната форма на фризурата, и во однос на насоката на насоките и волуменот, бидејќи тоа ќе биде невозможно потоа. Откако ќе ја имаме фризурата повеќе или помалку на начинот на кој ја сакаме нанесуваме лак оддалечен 20 или 30 сантиметри. После тоа, можете да направите некои допири, но користејќи ги рацете или чекајќи да се исуши производот ако треба повторно да го поминеме чешелот низ која било област. За да се забрза процесот, многу е корисно да се користи фен за коса, што е исто така неопходна алатка кога се бараат фризури со волумен, како онаа што ја прикажаа Зејн Малик и Зак Ефрон на сликата на заглавието.

Повеќето лакови лесно се отстрануваат со четкање, поради што, за разлика од гелот, тешко ја валка косата. Следниот ден, истиот процес се повторува и може да потрае четири или пет дена од нанесувањето и отстранувањето на лакот додека не биде потребно да се измие косата. Запомнете дека се препорачува да не ја миете главата повеќе од двапати неделно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.