Совети за убавина на база на водород пероксид

Машко-убавица

El оксигенирана вода има антибактериски својства што го прават совршен сојузник за третман на акни. За да можете да го извршите овој совет за убавина на база на водород пероксид, прво мора темелно да го измиете лицето со помош на производ за чистење. После тоа, водородниот пероксид се нанесува со памучна топка на мозолчињата и црните точки.

Водородниот пероксид може да биде иритант што го суши пиелЗатоа, препорачливо е да не се нанесува на целото лице, ако не само на ниво на акни. Ако сте личност склона кон акни, употребата на водород пероксид може да биде едно од најдобрите домашни лекови за лекување.

Еден од советите на убавина базиран на најпопуларниот водород пероксид, се состои од негово користење за осветлување на косата. Тоа е економично и ефикасно средство за добивање боја од коса полесен, сепак, овој домашен совет не се препорачува на многу темна коса, бидејќи резултатот може да биде неверојатна портокалова нијанса.

кафеава коса руса тие се совршени за да се обидат да го применат овој совет за убавина. За да можете да ја исплакнете косата со хидроген пероксид, измешајте половина чаша вода со половина чаша хидроген пероксид во шише со прскалка и посипете ја оваа мешавина на влажна коса. Тогаш косата треба да биде изложена на сонце 30 минути, така што тонот на косата е осветлен. На овој начин рефлекси многу природно

Не заборавајте дека вода оксигенирани може да изгори коса, поради што не се препорачува да се користи оваа супстанца за редовно обојување на косата.

Што се однесува до косата, хидроген пероксид може да се користи за олеснување на областите на кожата кои потемнуваат со текот на времето. Пред да го користите овој совет за убавина базиран на водород пероксид, не заборавајте дека многу луѓе може да имаат а реакција алергиски или изгореници при контакт со овој производ на кожата, затоа се препорачува да се спроведе тест за алергија пред да се примени овој лек.

Најпрво, исчистете ја кожата што сакате да го разјасните со пилинг. После тоа, памук се навлажнува во водород пероксид и се нанесува на погодените области. Остава да делува 20 минути и потоа се исплакнува со многу вода.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)