Совети за совршено бричење (I)

Во рамките на нашата секојдневна рутина се крие една голема непозната за која сите мислиме дека ја совладуваме: бричење. Toе собереме некои мали совети за да можеш да се подобруваш избричен и избегнувајте ги хејтерите парчиња, мозолчиња, цистични влакна, иритации и сл.

Во ова прво „поглавје“, ќе зборуваме за пред-бричење, или за таа фаза што никој не ја прави, освен што сите треба да ја направиме.

¿Кога е најдобро време за бричење? Сакам да се бричам наутро и после добар туш, така што порите се широко отворени и подготвени за „војна“ иако како што објаснивме во објавата за најдобриот момент за бричење, ноќе ќе гарантирате подобар резултат.

Што треба да правиме пред бричење? Подгответе ја кожата, како? Со добро чистење со А. средство за чистење на лице и топла вода, никогаш топла бидејќи многу ја дехидрира кожата и повеќе ќе не иритира. И исушете го полека, без триење и нежно третирање на кожата, исто така ќе избегнете иритација.

Покрај тоа, не постои работата. Откако ќе имаме многу чиста кожа, треба добро да ги отвориме порите и избегнувајте можни иритации и неочекувани исеченици, вродени влакна и други вознемирувања предизвикани од лошата практика на бричење.

За да го направите ова, пред да започнеме со бричење, мора да користиме добро масло за пред-бричење за да ја подготвиме брадата за ужасниот процес до кој ќе претрпи. Го препорачуваме оној од Ентони Логистика (со Гликолна киселина, совршен за иритации и го намалува растот на брадата) или оној на Американска екипа (специјално за бричење со брич) што претходно коментиравме.

Ножевите многу ја иритираат кожата и ако не ја заштитиме најдобро што можеме, може да ја забележиме на среден рок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ангел dijo

  Здраво дечки! Очигледно вашите белешки се многу интересни, вистината е прв пат да влезам на страницата и тие целосно го привлекоа моето внимание. Пред да ви честитам за советот, имам некои сомнежи, имам 20 години и мојата брада едвај расте, но би сакал да знам како да го забрзам овој процес, исто така, ако има некој производ или начин да и се даде сјај на брадата и дебелина Без понатамошно разочарување во моментот и нервозно чекајќи го вашиот одговор, го ценам вашето внимание. АНГЕЛ

 2.   L dijo

  Здраво Ангел, ти благодарам !!

  Па, нема забрзувачи, колку што знам, што има производи што помагаат да се забави растот на брадата, но не и забрзувачите.

  Благодарам поздрав

 3.   Маријано dijo

  Па, би сакал да го забавам растот на брадата бидејќи таа не престана да расте од мојата 14 година, таа стана многу густа, тврда и затоа е тешко да се ракува и бричи. Ви благодарам многу однапред и се радувам на поволен одговор. Многу интересна страница. Се најдобро.