Совети за носење костум

костум

Да присуствувам на свадба, за социјални настани, од ден на ден за одредени професии. Има многу пати кога мажите ја носат нашата најдобра облека. Во овие случаи скроен костум може да биде совршена опција, како и добра инвестиција во гардероба.

Докажано е дека костум е синоним за добар машки фустан, да ја истакне машката силуета. Грешка во големината може да предизвика лоша слика. За разлика од.

Американецот во костум

За совршен пад, рампите на јакната не мора да излегуваат премногу обемни преку раменататие едноставно треба да ги подобрат.

Јакната мора да може да се затвори без проблеми, да не биде премногу широк или премногу тесен. Треба да се прилагодите, но не и да притискате; прав рез е оној кој најмногу фаворизира.

Како да ги користите копчињата? Не заборавајте на правилото дека првото копче секогаш ќе биде затворено, второто само повремено, а третото секогаш ќе биде откопчано. Ако костумот има копче, тој секогаш ќе биде затворен.

костум

Панталоните

Најелегантната пад на панталоните е онаа што остава единечно превиткување во ногата при ставање чевли. Панталоните треба да бидат со идеална должина, ниту премногу риболов, ниту премногу долги. Кожен ремен Тоа е идеално надополнување за панталони. Може се комбинираат со чевли.

Чевлите

На Чевли со врвки во црно се совршена вајлд-карта, и за темни костуми и за посветли. Во случајот на сиви или земјени тонови, може да се изберат кафеави чевли. Ако тој костум има сина нијанса, двете бои на чевли можат да се комбинираат.

Во случај на вечерни тоалети, чевлите се секогаш црни.

Кошулата и вратоврската

Ракавот на кошулата мора да биде помеѓу еден и два сантиметри приближно надвор од Американецот. Подобро два сантиметри ако требаат манжетни за манжетни.

Кошулата нема да биде збрчкана или да прави набори или чанти. Неговиот врат мора да биде со точна големина, а во него вратоврската ќе биде врзана со затворени сите копчиња. Врзи Не треба да биде премногу тесно или премногу лабаво.

Извори на слика: GUIDO фустани / C & a


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.