Чизми за мажи: Совети

Со доаѓањето на најстудената сезона во годината, ова исто така нè принудува да облечеме друг вид обувки. Затоа, пред да одите на шопинг за вашите скапоцени чизми, потребно е да земете предвид неколку совети. Само накратко ќе кажеме дека овие треба да бидат засновани на вашиот тип на тело, материјал, стил и употреба.

Зошто е важноста на багажникот? Ова е дефинирано според видот на телото и употребата што ќе му ја дадеме, ако имате предвид дека според вашата големина на телото знакот исто така ќе оди рака под рака на ист начин, ова е помала висина на поголема дебелина на знакот.

Имајте ги на ум овие точки според вашиот тип на тело:

- Ако вашето тело е кратко, побарајте чизми кои ја издолжуваат вашата силуета, ова може да биде со користење на бои кои се неутрални и долната површина како што е ногата без да мора да ја исечете. Покрај тоа, петицата на вашите чизми ќе мора да биде подебела за да добие висина.

- Доколку вашето тело е поголемо, тогаш носете чизми со рамен ѓон и ниски потпетици.

- Кога веќе сте ја дефинирале петицата и бојата на чизмите, време е да го изберете стилот, за ова ќе купите чизми што одговараат на вашиот начин на облекување и битие. На пример, за обичен изглед, големи чизми со кружни прсти се идеални. За подизвучно подобрување, користете чизми со поголема потпетица, но тенки и завршени во форма на прст.

- Кога купувате, не гледајте само на големината. На пример, чизми со големина 8 во одреден вид на бренд може да бидат со големина 9 во друга марка. Исто така, имајте на ум секогаш да ги мерите чизмите на двете нозе, запомнете дека скоро секогаш едната нога е поголема од другата.

- Кога ќе се видите во огледало, обидете се да го видите целото тело бидејќи визуелниот ефект на вашата презентација е целосен и не е делумен.

- Одете со чизмите, почувствувајте се дека им е пријатно кога одите.

- Секогаш е добро да пробате чизми со чорапи што се дебели, запомнете дека ќе ги користите во зима.

- Грижете се за чизмите, овие можат да ви траат многу години.

Имајте на ум дека модата секогаш се враќа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.