Држење и стил - совети за подобро одење

Андрес Веленкозо на модната писта

Можете да научите многу за правилниот начин на одење гледајќи модни ревии.

Нашиот начин на одење може да ни помогне да оставиме добар впечаток кај други, иако може да биде и слабо во зависност од држењето на телото, енергијата и изразот на телото и лицето, па затоа е важно да се вложат напори да се направи тоа на вистински начин. Еве ги клучевите за безбедно одење и стил:

Да научите подобро да пешачите е нешто што бара многу вежбање, па затоа треба да резервирате малку време од вашиот неделен распоред. Одење одење во град или село е од суштинско значење, како и работете го држењето на целото тело пред огледало колку е поголемо, толку подобро. Колку повеќе тренираме во овие два аспекти, толку побрзо ќе дојдат позитивните резултати.

Одењето подгрбавено одразува слаба безбедност во себе. За нашиот начин на одење да остави добар впечаток, ние мора да ги држиме рамената наназад, брадата малку подигната и да ги оставиме рацете слободно да паѓаат настрана, движејќи се напред и назад додека одиме.

Дензел Вашингтон во „Летот“

Дензел Вашингтон е еден од најпознатите стилски актери за прошетка

Брзо одење прави да изгледаме посигурни во себе, додека полека одење е знак дека нешто не е во ред, дека имаме некаква грижа во главата. На крајот на краиштата, тоа прави да изгледаме недостижни. Затоа обидете се секогаш оди брзо со добри чекори ... решително.

Изразот на нашето лице исто така игра важна улога во тоа дали нашиот начин на одење нуди добра или лоша слика за нас самите. Носете лицето опуштено или со блага насмевка (Од суштинско значење е да биде природно) при одење е знак на самодоверба што, покрај тоа, им кажува на другите дека сме достапни, што е од голема важност во меѓучовечките односи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.