Совети за бричење со електрична машина

да се бричиБричи Тоа е нешто што мажите треба да го прават најмалку 3 пати неделно. Ако сакате да знаете што е попогодно да се користи, ако електрична машина или рачно, ќе ви кажам дека и двете ќе ја иритираат вашата кожа во помал степен, иако електричната.

Во случај да се одлучите за електрична машина, имајте го предвид следново:

 • Избричи со суво лице и пред капење.
 • Ако имате многу брада или расте многу брзо, ќе мора да се бричите двапати на ден.
 • Никогаш не е рамномерно како конвенционалните машини. Совршен е за мажи кои немаат густа брада.
 • Добро е ако сакате да го масирате лицето.
 • Ако имате многу размалена брада, ќе ви биде потешко да се избричите со електрична машина бидејќи може да предизвика брадата да не заврши и да се вгради.
 • Ако вашата кожа стане повеќе воспалена од нормалната, посетете дерматолог.
 • Нанесете лосион или хидратантна крема по бричење (после бричење). Можете да користите мелем за регенерирање на Nivea за мажи, ексклузивна не-мрсна формула и лесна текстура, ниво на хидратација на база на витамин Е и про витамин Б5, кои веднаш го смируваат непријатноста при бричење.

Електрични машини може да се најдат во различни модели и брендови. Кажете ни ги резултатите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   максинеарви dijo

  Го сакам Кармин