Кроени Бермуди

Кроени Бермуди

Кроените шорцеви се меѓу најдобрите опции за лето. И тоа е дека, за разлика од другите летни облеки, тие овозможуваат да се задржи одредена елеганција и покрај тоа што е шорц.

Не е изненадувачки што со зголемувањето на температурите се зголемува искушението да се скратат панталоните. Приликите за носење шорцеви исто така се множат, така Погодно е да имате шорцеви кои се ласкави. И нема сомнение дека скроените шорцеви можат да бидат тие панталони.

Кои се скроени шорцеви?

Беж скроени бермуди

Манго

Кроени шорцеви се шорцеви за фустани. Испорачува со излишни украси и детали за да понуди чист дизајн, во склад со другите парчиња облека. Ако се исечени добро и сте ја одбрале вистинската големина, скроените шорцеви не се ниту премногу широки ниту премногу тесни. И, како и со сите облеки во скроен стил, можете да очекувате подобро вклопување.

За разлика од обичните шорцеви, скроен тип е исечен за да одговара на телото добро, заострено кон коленото. Тие користат само точна количина ткаенина, поради што цртаат помалку опуштена форма. Фактот дека нивниот рез ја зема предвид формата на машкото тело ги прави повеќе ласкави од карго или џогинг шорцеви, чија ширина (понекогаш и прекумерна) може да ја нагласи слабоста на телињата.

Прилагодени кошули

Погледнете ја статијата: Прилагодено одговара. Таму ќе најдете какви се костумите прилагодени и како тие се разликуваат од другите стилови.

Како и сите шорцеви, скроениот тип е почест во текот на денот и во слободно време. Сепак, не е невообичаено да ги гледаме на отворено вечери и канцеларии каде што нема Кодекс на облекување премногу строги. Сепак, пред да ги ставите на работа, проверете дали не се на место.

Кој може да ги носи?

Темносина прилагодена бермуда

Zara

Бермудските шорцеви можат да бидат многу неkубезни за нозете кои не се приближуваат до совршенството.. Иако неколку одбрани го исполнуваат ова барање, повеќето мажи сметаат дека нивните нозе се премногу тенки или премногу дебели. На овој начин, не е изненадувачки што постои одредена недоверба кон овој вид панталони.

Но, не мора да ги надминувате шорцевите ако вашите нозе не се совршени. Иако е малку ризично парче, секој може да го носи. Клучот за да го направите да работи е да не го изберете лесно колку и да е лето или сте на одмор. И упатувањето кон делот за прилагодени бермуди е добар почеток.

Која е совршената должина?

Сини прилагодени Бермуди

Избрана хома

Прекинувањето на нозете е првата точка кон која треба да го насочите погледот кога пробувате скроени шорцеви или кој било друг стил. Дали е прениско, превисоко или само онаму каде што треба да биде? Одговорот ќе зависи од вашите лични преференции. Постојат мажи кои ги претпочитаат пократки и други кои се чувствуваат поудобно да покриваат што е можно повеќе од бутот.

Иако постои тенденција да се скратат нозете на сите стилови на кратки панталони, оние што имаат тенденција да нацртаат порасказен облик се оние што одат надолу до долниот дел на бутот. Пред да додадете неколку нови шорцеви во вашата гардероба, добра идеја е да бидете сигурни дека тие не се вклопуваат премногу далеку од вашето колено. Избегнувајте по секоја цена оние што одат надолу над овој дел од телото или се премногу кратки.

Како да комбинирате скроени шорцеви

Кроени ленени бермуди

Спрингфилд

Кроените шорцеви се како чиноси или панталони со краток фустан, така работи добро со блузи како што се кошули и поло маици, како и одредени маици. Ако поводот го бара тоа, можете да додадете летна јакна.

Кога станува збор за обувки, И како кај панталоните со долг фустан, можете да ги носите и со чевли и со минималистички спортски патики. Од друга страна, ако омилените летни чевли се еспадрили, повелете. Овие типови шорцеви исто така прават добар тим со еспадрилите, потребно е само прво да се оцени контекстот за да се осигураме дека се соодветни.

Кроените шорцеви се совршени за создавање префинет летен изглед, затоа избегнувајте додатоци кои се премногу лежерни. Никогаш не можете да погрешите со фенси часовник и недооценети очила за сонце..

Зелени скроени бермуди

Реис

На крај, разгледајте неутрални бои за вашите прилагодени шорцеви и обични за остатокот од парчињата на изгледот, по можност пригушени тонови. Ако сакате да додадете печатена кошула, класичните ленти се најдобра опција. Станува збор за изгледот кој се оддалечува од премногу спортски или светкав ефект.

Без разлика дали сте fanубител на шорцеви, ќе се согласите дека, во текот на летото, има потреба да формирате изглед со малку вентилација. Од сите опции за шорцеви, скроените шорцеви најдобро функционираат. Јасно е дека тоа е стилот што ви треба ако сакате да одите во шорцеви без да ја жртвувате елеганцијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   АНА МАРИЈА ЛЛАЦЕР САНЧЕЗ dijo

  Го сакам! Вие многу добро советувавте.
  Ви благодариме за информацијата.
  Ана

  1.    Мигел Серано dijo

   Благодарам Ана.