Сините костуми се бес на славните

Мичиел Хуисман во сино одело во списанието GQ

Веќе некое време, сините одела станаа посветли (оставајќи ја класичната темносина во позадина). И покрај ова, тие продолжуваат да бидат исто толку разноврсни и елегантни како нивните братучеди со темна боја.

На овој начин, не изненадени сме што предизвикуваат сензација кај славнитеКако и секој маж со минимално чувство за стил. Ова се некои од славните кои го везеле во сино:

Рајан Гослинг во сино одело

Рајан Гослинг носеше сино одело од колекцијата на Гучи пред есента 2016 година за време на премиерата во Лос Анџелес на неговиот нов филм „Убавите момци“.

Тенкото вклопување, јакната со два копчиња и предните џебови на размавта се деталите што го прават костумот Сињорија безбеден облог кога датумот бара рафинирање.

Мичиел Хуисман во сино одело

Актерот Мичиел Хуисман моделираше беспрекорна колекција на сини костуми за списанието GQ за оваа пролет, вклучувајќи ги и овие двојно гради и врвови на стрелата од Исаија.

Она што е на сликата во заглавието, фотографија направена во прекрасниот Newу Орлеанс и му припаѓа на истиот издавач, е на Ралф Лорен. Бидејќи е пролет, актерот на „Игра на тронови“ ги носи глуждовите на прошетка во мокасини на Том Форд без чорапи.

Том Хидлстон во сино одело

Пред мртво отколку едноставно, Том Хидлстон нè навикна на максимално ниво на стилско барање во сите негови јавни настапи. Не е случајно што од година во година е избран за еден од најдобро облечените.

И, како би било поинаку, сините одела се меѓу неговите омилени. Еден од многуте прилики кога ја одбра оваа боја беше Канскиот филмски фестивал во 2013 година, каде за време на презентацијата пред графичкиот печат на нејзиниот филм „Само loversубовниците останаа живи“, носеше одморалиште „Шанел“ во 2014 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.