Земете претпоставен акцент оваа зима со овие пет парчиња

Палто

Еден од заклучоците на колекциите есен / зима 2017-2018 е тоа рафинираната облека од претпазливост ќе биде хит во наредните месеци (и најверојатно во текот на целата 2018 година).

Блејзери, дресови на крикет, мокасини ... Следното е дел од парчиња што ќе ви помогнат да го следите овој естетски код инспириран од облеката на британските училишта.

Суичер со ленти од ленти

Balmain

Г-дин Портер, 790 евра

Balmain ја предлага оваа дуксерка во риги со морнар со апликација за прицврстување на градите. Патентите на рамената додаваат храбар допир без да им одземаат на ударите на виткањето. Работи добро со сите видови панталони.

Дрес на крикет

Кент и Курвен

Farfetch, 335 евра

Дресовите на крикет се мошне стилски начин да се даде акцент на вашиот изглед на оваа зима. Може да го носите само преку кошула или да одите на сите, додавајќи вратоврска и блејзер.

Палто

Zara

Зара, 49,95 €

Блејзерот е можеби најкарактеристичното парче од стилот на preppy. Зара предлага едно во пике со бело раб, во кое игла го заменува типичниот амблем на џебот. Можете да го комбинирате на тотално лежерен начин. На пример со фармерки и маица.

Луксузни мокасини

Гучи

Farfetch, 790 евра

Исповеден lубител на Велика Британија, Алесандро Микеле е еден од дизајнерите кој е цврсто посветен на облеката што е подготвена. Неговата колекција вклучува блејзери, дресови од крикет и луксузни мокасини како овие, украсени со реси и пчела на петицата.

Дијагонална вратоврска во риги

Рубиначи

Г-дин Портер, 150 евра

Во делот додатоци, разгледајте ги дијагоналните ленти со ленти. Поврзете го со кошула со закопчување, лесен кардиган, чиноси и чизми за глуждот во пустина за а стилски паметен секојдневен изглед подготвен за во канцеларија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.