Дали комбинезоните се носат толку тешко како што звучи?

Денсарџии од тексас Бершка

Не. Всушност, бибисите се многу удобни. Единственото нешто што е потребно е малку смелост, бидејќи тоа е облека што е необична. Надминете ја таа пречка, може да стане еден од вашите омилени за празници и викенди.

Комбинирањето на нив е исто така доста полесно отколку што изгледа. Трикот е да се фокусирате на дното како да се работи за некакви лежерни панталони.

Засукајте го басот исто како што тоа го правите вообичаено и се лизне во обувки со врвки (како Оксфорд или Д-р Мартенс), еспадрили, спортски чевли, па дури и сандали. Вие одлучувате дали сакате да им дадете на вашите комбинезони шик, боемски или спортски допир.

За горниот дел, кој се карактеризира со квадрат на ткаенина што ја држат две ремени, идеални се обични кошули и маици. Најкористената боја е бела, иако црната и другите неутрални бои исто така ја исполнуваат мисијата да не се преоптоварува изгледот повеќе од потребното. Најмногу дезен што би го носеле без да го спуштиме горниот дел се некои морнарски ленти.

Побарајте пресек кој не е ниту премногу широк ниту премногу тесен. Размислете за правилен или зашилен код за нозе и сè ќе биде добро. Што се однесува до бојата на библиотеката, ако требаше да избереме само една, таа ќе се измиеше тексас со искинати или истрошени делови. Тоа е она што најдобро одговара на духот на оваа облека. Сепак, навистина ни се допаѓаат овие каки, ​​темно сини и црни модели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.