Се повеќе мажи носат панталони во Европа и САД

Кога излегоа на продажба многумина предвидуваа дека мажите никогаш не би носеле ваков вид долна облека затоа што е поврзана со женствената. Сепак, се чини дека тоа не беше случај затоа што бројките велат дека ланци за малопродажба Тие имаат добиено илјадници нарачки.

на гаќички се претпочита транспарентен, сјаен, нетранспарентен или сатенски тип. Некои велат дека продажбата е зголемена благодарение на филмот „Бетмен: Темниот витез“ затоа што наметна а нова мода за долна облека, бидејќи нејзиниот главен лик се гледа со оваа облека.

гаќички

Интернет-страницата Luxelegwear.com со седиште во Соединетите држави, но ја продава оваа уникатна облека во различни делови на светот и особено во Европа, објавија дека 80% на луѓето што купуваат pantyhose се мажи.

Оправдувањата дадени од мажите кои ги носат се различни и се движат од оние кои велат дека гаќите им овозможуваат добро заштита од студ, оние кои тврдат дека ја стимулира циркулацијата, па дури и некои кои тврдат дека го ублажуваат мускулниот замор.

Извршен директор на ланец на малопродажба во Англија, Legwear4Men.com, наведува дека носењето панталони не е поврзано со биди хомосексуалец и дека тие генерално се користат од хетеросексуалци. За други, употребата на оваа облека од дел од мажите тоа е едноставно „лудо“. Дали би ги користеле? (Преку Интернет директно. Инфо)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

70 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хуан Халдудо dijo

  Чанти за мажи, здолништа за мажи, пантајози за мажи, џемпери со ниски мажи за мажи ... за кој маж зборуваме, ако сè е негова феминизација?
  Честитка.

 2.   Антонио Сиера dijo

  Ми се чини многу добро, секој да носи што сака. Womenените се тие што доминираат на овој пазар. Иако биле мажите кои започнале да го користат овој вид облека во средниот век.

 3.   пила dijo

  Ми се чини многу добро, многу е корисна облека, јас сум маж и ги носам секојдневно под панталоните, дури и многумина веруваат дека се машки чорапи ... да се надеваме дека ќе стане модерен овде во Латинска Америка и ние видете други мажи кои ги носат нормално на улиците

 4.   Супер исправен dijo

  Па, иако го мислам истото, неоспорно потврдувајќи ги неговите многубројни придобивки и апликации, што лично е и привлечно и стимулирачко во мојата циркулација;

 5.   Табо dijo

  Сакам да носам само гаќи, тие обично се одлични ако сакате да зборувате за тоа, пишете ми: babyboy15236@hotmail.com

 6.   жуан карлос dijo

  Сметам дека нема ништо лошо ако маж носи гаќи, иако сè уште има многу луѓе кои се многу затворени со мозок и имаат тенденција да генерализираат дека мажите кои ги користат се геј, мислам дека некоја компанија за копја во Мексико веќе треба да ја извади една линија d гаќички за мажи и времето ќе покаже дека оние од нас кои гласаме оваа облека да биде унисекс се во право.

  1.    Нораидо dijo

   Како панталоните и кошулите, машката сензуалност до максимум, среќа што имам девојка со отворен ум и девојка со затворен ум сè додека нејзините родители не ме тврдат, а не табуа, поздрави и Господ да ве благослови.

 7.   Дикарт dijo

  Јас се облекувам за мене она што другите мислат за мене, не ми е гајле за гаќи, на крајот на краиштата тоа е машка облека

  1.    Нораидо dijo

   Секако, таа е помажествена од која било женска облека, дури и ако е вратоврска, нема проблем и ако не, не грижете се.

 8.   Карлос dijo

  Носењето гаќи е највозбудливата работа што ја користам со танга со лесен дизајн забни конци, излегувам со нив, ставам под панталоните, се чувствува пријатна сензација им честитам на мажите што ги користат, би сакал да познавам луѓе од мојата земја со исти вкусови Колумбија мојот е-пошта loscarmaset@hotmail.com

  1.    Еjули dijo

   Здраво, јас сум од Колумбија директно и ме фасцинира женска долна облека, но сакав да носам гаќи, но не знам каде да ги купам тука, бидејќи за мажи би сакал цели бакнежи

 9.   Ianулијан dijo

  Би се водел од човек што го покажува својот пенис

 10.   Фернандо Лопез dijo

  Јас имам 28 години, јас сум хомосексуалец и воопшто не ја делам таа сè повеќе женска мода на облекување. Отсекогаш знаев дека сакам мажи и затоа го барам (хомосексуални мажи) ниту трансвестити, ниту жени. Не можев да се дружам со некој што носеше шминка како мајка ми или сестра ми, панталони, потпетици или што било друго. од кога ми се допаѓаат мажите.

  1.    Нораидо dijo

   Вие сте мачо геј човек, толку добар што сте типично машки и хомосеални, но вистината е дека треба да се ослободиме од овие табуа, исто како што жените сега носат панталони, на себе, ремени и вратоврски.

   1.    нормално чико dijo

    Еј, многу си во право кога носат боксери кои по ѓаволите им кажуваат нешто или добро, не знам дали жените велат дека користат боксери на јавно место, но како и да е мислам дека кога тоа ќе го сторат, никој ништо не ќе им каже, ние го правиме истото за да изгледа нормално и да бидеме мода само за мажите затоа што порано мажите ги користеа

 11.   Хозе dijo

  Јас сум стрејт маж и поради мојата работа поминувам неколку часа стоејќи, а вистината е, бидејќи носам панталони ги чувствувам нозете поодморени. Мислам исто како и моите колеги, не со тоа што носиме пантајози сме помалку или повеќе мажи. Мислам исто како и другарот Хуан Карлос, се надевам дека компаниите во Мексико веќе треба да ги нудат овие производи, но сепак по прифатлива цена бидејќи компании како Гербе ги нудат по цена на злато.

 12.   phstw dijo

  Ги носам и не се срамам, тие се чувствуваат фантастично, имам сите видови и бои, ги носам под панталоните и сите мислат дека се чорапи, дури ме прашуваат каде ги купувам. Како и да е, расположи се, оваа облека секогаш беше за машка употреба, не знам зошто сега жените ги монополизираат и мислат дека сме хомосексуалци. Ве молиме, отворете го умот и ослободете се од вашите бариери.

  1.    Маријан dijo

   Вие сте од Мексико затоа што имам супер родители, би сакал да ви ги дадам !!! Не би ги продал на вас, да ви ги дадам и да ве запознаам. Тие се кратки под коленото, про transparentирни и свилени.

 13.   Хозе dijo

  Ените носат панталони и тоа не значи дека престануваат да бидат жени и стануваат машки или лезбејки. Исто така, после работа, помеѓу студот и заморот од стоење со часови помага да се одморат нозете и циркулацијата се чувствува многу добро. Мислам дека исто како и другарот Хуан Карлос, треба да има отворена продажба во Мексико за престижните брендови во земјата (но дека тие не се испраќаат по цена). Се согласувам и дека треба да биде унисекс облека. Еднаш, многу одамна, бојата на косата се сметаше за „феминирана“ и се правеше фучи. Сега дури и девер ми бара да му го купам затоа што изгледа помладо.

 14.   Карлос dijo

  Јас ги користам цело време, дури и за спиење, сопругата го знае тоа и нема проблем со тоа, ги користам од разни причини, затоа што ми се допаѓа чувството, ме штити од студ, ми ги поддржува тестисите и не колена пукаат како кога не носам гаќи.

 15.   Anonimo dijo

  Не е помалку мачо да носиш панталони. Едноставно е смешно. Мажите во pantyhose изгледаат само како циркуски кловнови. Aената го има, но мажот е како да гледа во кловн во кукла за бебиња. Дури и цица.

 16.   андро dijo

  Здраво, јас сум геј и барам кур во Кастилја Ла Манча. I'llе ве чекам момци. на at…lalo13.97@hotmail.es убав бакнеж

 17.   Алехандра dijo

  Здраво, им честитам на оние што ги користат надвор од табуата ... ако е облека само ако одговара на неколку мммм ме возбудува и не затоа што ја користат ќе ги направат помалку мачо и богати, па да ги користам.
  Со почит

 18.   Маријан dijo

  Хобрите со најлонски чорапи и пантајози изгледаат многу секси, моите браќа се во брак и машини и носат кратки најлонски чорапи наместо чорапи, кога носат панталони или костуми за облека, а изгледаат уште поелегантно со своите чорапи кога ќе ги прекрстат нозете и изгледаат како нивните чорапи, многу елегантни и извонредни, така што сите што велат дека се педери, престануваат да се откачуваат, затоа што оние со ретрограден ум не се ништо повеќе од педери од плакари и лицемери, Излезете од плакарот, педери од четврто одделение, на оние кои се исплашени.

  1.    Нораидо dijo

   Многу добро вие, одлично без табуа, исто така е машко, не го криеме пенисот и не ставаме гради, па затоа не е феминиран, тие треба да ги пренесат на латиноамериканските веб-страници, модните писти и од таму до продавниците за машка облека

 19.   Карлос dijo

  мои чорапи и сл. Сакам да се јавам на мрежата ако сакате некои од моите бакнежи момци

 20.   рената dijo

  Јас сум Рената, сакам да се облекувам како девојче.
  renata-fantasia@hotmail.com

  1.    Нораидо dijo

   ВО ВАШИОТ СЛУЧАЈ Е РАЗЛИЧНО, СИ ОСТАВУВААТ ПС ПО ОБЕДНУВА TOЕ ДА ГИ КРИ MALEЕТЕ ВАШИТЕ МАШКИ ОДОБРИНИЦИ И СИЛЕ СЕ РЕНАТА, ВАШИТЕ ДЕВОЈЧИА НА СЛУЧАЈОТ.

 21.   Исма dijo

  Здраво, јас сум маж, сакам pantyhose и луѓето треба да знаат дека има мажи кои ги сакаат.

 22.   Тони dijo

  Оваа статија е напишана од геј и е за хомосексуалците, човек кој се почитува себеси и НИКОГАШ не би носел гаќички или гаќички освен ако не е луд, е трансвестит и неговата девојка или сопруга е луда да се врзува, Не! Во нашето општество, тие работи ги прават оние кои имаат лабава завртка и го бричат ​​задникот затоа што се спортисти со високи перформанси и не одат ниту на базен, ЛОКОТИ ... tony.pomenta@hotmail.com

  1.    Нораидо dijo

   CHI.NGA A TU PA.DRE PE.RRO IS.TUPIDO DE MIE.RDA IDI.OTA, ПОДОБРО НЕ КОНТАМИНИРАЈТЕ СО ВАШИОТ МАЧИЗМО, МИСОГИНИЈА, ХОМОФОБИЈА И СЕКСИСТИЧНИ СТЕРЕОТИПИ КАКО ДА ЈА ОТСТРАНЕТЕ ОВОЈ КОМЕНТАР.

   1.    Тони dijo

    Што ќе ЕЛИМИНИРАШ? Мислам, НЕ МОАМ да ги искажам моите идеи затоа што си многу чувствителен, хехехехехе што си преминал, ЛОКАЦИЈА

 23.   Нораидо dijo

  Секако, не до табелите и ограничувањата и феминизизацијата на ноевите, концептите на жени и мажи можат да бидат направени повеќе парови, обратно сè што има свој лимит и нема да биде машко за употреба на брисери и оние кои не користеле РЕЧНО ГО САКАМ, Особено знам како да шијам.

  1.    Тони dijo

   Нораидо треба да се вика НОРАИДА, маж кој се почитува НЕ ОБОУВА гаќички брат! ГИ ТРЕБА од жени, # ЕсАси

 24.   Умберто dijo

  Не гледам што е случај да се носат панталони под панталоните Мислам дека жените ги користат за да ги покажат со здолништа како што не гледам случај да ги носат под панталони, но тогаш секој човек има свој живот

 25.   еј dijo

  Продавам гаќи за мажи и жени доа и други европски брендови ако живеат во Мексико, поздрав.

  1.    Хектор dijo

   Интереси ме! Јас сум од северот на земјата, јас сум од Чивава. Тука сточарите се оние кои ги користат најмногу заради розата на коњот и јас ги користам за студ, за облека за свечени фустани и користам компресивни за активирање на циркулацијата и за одмор на нозете. Моите пријатели и пријатели и сопругата ме поддржуваат и гледаат на тоа како на нешто нормално .... тоа табу не треба да постои .. Затоа што не сме како другите земји ????

 26.   ЦЕХ dijo

  Според мене, тоа е опција во однос на машката облека. Тоа не значи дека сте геј едноставно начин да се облечете и да бидете повеќе сензуални. Поздрав

 27.   yulaydy. dijo

  ти си како сакаш тато

 28.   Јаел Хуарез dijo

  Носам пантајози на училиште и соучениците не ми кажуваат ништо

  1.    Тони dijo

   Вие сте ретки

  2.    Јаел Хуарез dijo

   и носам женска долна облека на училиште

  3.    Јаел Хуарез dijo

   Носам танга на училиште им ги покажувам на моите пријатели и не ми кажуваат ништо
   дури и ме насликаат со нивниот кармин и шминка
   И покрај тоа што моите пријатели мислат дека сум геј
   но јас не сум

   1.    Јаел Хуарез dijo

    и ако сум чуден и што

    1.    Анегел dijo

     И што велат твоите родители за тоа? .. И јас го користам тоа.

     1.    уриел гомез dijo

      Родителите ми ја купуваат женската долна облека и не ми кажуваат ништо додека не ми испратат шминка на училиште


   2.    уриел гомез dijo

    Каква самоувереност носам танга на училиште и одам насликан со кармин и го држам училиштето за да видам дали некогаш ќе се видиме, не

    1.    уриелгомез dijo

     Или ако сум геј, ќе се видиме еден ден кај мене дома, за да знаете како да имате ……………… ..е ………………… ..х ……………… ……… .о

     1.    уриелгомез dijo

      Те сакам Јаел Хуарез


   3.    Ернесто Јовани Товар Хернандез dijo

    Излегов извесно време на улица облечена како жена. Со мини здолниште, pantyhose и потпетици. Јас навистина се чувствував ослободено. Денес започнав да купувам за мини здолниште и панталони. Јас го правам тоа сам, никој не знае. Сакам повторно да го почувствувам тоа убаво искуство. Се сметам за трансвестит, не сум хомосексуалец.

 29.   нормално чико dijo

  Ве молам, ве молам некој што ќе ми одговори откако ќе го прочита ова, би било многу добро и јас навистина би го ценел вашето мислење и како го гледате аххх! Ова прашање е за мажи и жени, Ве молам ОДГОВОРЕТЕ: КОГА OЕНИТЕ КОРИСТАТ БОКСЕР И АКО Е ЧОВЕК ШТО Е ВЕ MЕ ПОЛОШО ОД WЕНИТЕ, БИДЕЕ БОКСЕР ИЗГЛЕДАЛ КАКО ДВЕНОСТ ЗА МАИ.
  ДОБРО WЕ ВИ ДАВАМ МОЕ МИСЛЕЕ, АМА УШТЕ ОДГОВОРИ СЕ БИЛА ДА ЗНАМ РАЗЛИЧНИ МИСЛЕА.
  ДОБРО ТУКА ОДИ --– Според мене, јас сум малку лут затоа што ова е нешто многу сериозно и им зборувам на оние мажи кои мислат дека се многу мачори кои велат дека гаќите е за жени, тоа е чиста лага како што имаат многу други машки коментатори објасни погоре и секако ми се допаднаа неколку коментари од мажи кои се мажи за носење гаќички и ги честитам бидејќи мажите во антиката ги користеа први и тоа !!! Нема ништо лошо напротив, ЗАТОА ШТО ДОКАААТ ДА БИДАТ МАENИ КАКО НАШИ ПРЕДВОДИ затоа што колку што знам, чорапи од гаќи или најлон се создавани од памтивек само за мажи
  а не за жени.СЕГА ВЕ МОЛИМЕ СЛУШАЈТЕ ГО ОВА ---- МОЕТО ПРАШАЕ ЗБОРУВА ШТО TO се раскажува на жената која носи боксер и многу полошо ќе биде ако беше маж и сега ќе ти објаснам малку од моето уживање: (кога тие КОРИСТЕ БОКСЕР, UYUYUYUYUY! !! ТОА АКО ГЛЕДНО ГЛЕДА (КОГА УПОТРЕБУВААТ БОКСЕР, ТОА САКААТ ДА СЕ САКААТ ДА ГО ГЛЕДАТЕ НОРМАЛНО МЕWУ НИВ И ОПШТЕСТВО, но не е така и затоа што тие се согласуваат според - ХХХААА !!! СИ Е САМО ТАКОВ ИЗВЕШНИК !!! ЕВТИНСКИ КРЕИРАНИ ОД СЕБЕ ООХОХОХОХОХОХ !!! АКО КОГА ЧОВЕК ОБОУВА ПАНТИМИ ИЛИ ЧАСОВИ НА НИОЛОНИ, КОИ ОДГОВОРИ ЗА НЕГО БИДЕ CИ - САКО СЕБЕ - ОХХХХ !!!! ЈА КРИТИРААТ ЗА СЕКОЈ ЈАВЕН КРИТИКА КАКО: (СЕ СМЕЕ, ГЕЈ е, ХОМОСЕКСУАЛ, ТРАВЕСТИ, ТОА ВЕADЕ МИСЛИ НА ДРУГАТА ЕКИПА И ТОЈ СТИЛ НА ГЛУПНИ РАБОТИ) Јас не го разбирам тоа. ДА БИДЕ КРИТИКИРАНО, НО НЕ ГО ПОГЛЕДНУВАМЕ ДЕКА, ВО РЕАЛНОСТ ВЕADЕ ГРЕШКИ ВО МОЈОТ ПОЕН ИЛИ ОД ПОГЛЕДАЕ АКО WЕНА USЕ КОРИСТИ БОКСЕР, ITЕ БИДЕ КУЧНА КОЈ САКА ДА КОРИСТЕ МАENСКИ РАБОТИ ПРОТИВ ПРЕТСТАВНИОТ ТРЕСНО ОБЛАСТ ЗА МАENИ И WЕНИ кои не го разбираат ова и оние луѓе што се други ИЗ УСТА И ПОДОБРИ ИНФОРМИРАЈТЕ ЗА ОВА: И КОЈ МО CЕ ДА МИ ЗБОРУВА ЗА ОВАА ПРИКАЗНА ЗА ДА ИСПИСТИТЕ МНОГУ РАБОТИ. И СЕГА ОВА ОДИ САМО ЗА МАENИ: ИМАТЕ ДЕЦА, ПРИЈАТЕЛИ, БРА BА, ВЕ МОЛИМЕ РЕАЦИЈАТЕ !!! АКО ПРОДОЛУВААТ КАКО НЕКОИ ИНГОРАНЦИ, WЕ ИЗГУБААТ СЕ СО ВРЕМЕ ДО БОКСЕРИТЕ ВО ТЕКОТ КОГА НЕМАА ПОВЕЕ ДА ГО ПОТРЕБААТ ПОРАДИ OMЕНИ OЕ ОДАТ ДА СЕ ИЗМЕНДААТ НЕШТО ОД САМО СЕ ПАНТИНДИМИТЕ И ПОКАУВАМЕ ДЕКА ГО ПОГРЕШНИТЕ). РЕАКТИРАЈТЕ !!!

 30.   нормално чико dijo

  Треба да направиме веб-страници што зборуваат за оваа лоша информација што жените ја имаат за оваа облека (пантимедија) за која навистина се машки
  И Ајде да ти кажам нешто повеќе од овде во овој свет, кочниците се жени кои ја носат оваа облека, бидејќи тоа е реално и секогаш ќе биде машко

  1.    јусен dijo

   Pantyhose, и панталони кои имаат таков спој наречен шут се одличен напад врз машкоста. Гениталиите на мажите се злоупотребуваат многу само што на повеќето господа им е тешко да коментираат на оваа тема. Дефинитивно се идентификувам со дизајнерите кои предлагаат здолништа, и фустаните со здолниште за мажи. Според анатомијата, здолништата се посоодветни за мажите, а удобноста е огромна

  2.    кефра dijo

   Се надевам дека некој ќе го прочита и ќе разбере малку за ова леле !!! дека ако си во право денес, сè е унисекс, панталоните веќе ги користеле мажи, не само жени, и ако чорапите на почетокот тие беа за мажи како штикли, перики и други работи што треба да се споменат добро во Франција беше нормално дека сум хетеросексуалец и имам убава сопруга и не гледам ништо лошо во носење женска долна облека или носење чорапи мора да си од отворен ум и ако некој сака да го стори тоа, тие имаат право да се облекуваат како што сакаат. Кој рече дека розовата е само за жени, а сината е само за децата? Понекогаш оние што најмногу критикуваат ова се плака хомосексуалци

 31.   данидани dijo

  Силно се согласувам дека тие веруваат во ова момче, се разбира дека сите се исти.

 32.   Пабло СЦЦ dijo

  Тони, ти си идиот: и (нормално дете) сметав дека твојот коментар е многу интересен и (нормално дете) ти го оставам мојот коментар; Погледнете го на овој начин, ова е сериозна споредба;
  _Мажот нема смисла да носи градник затоа што нема гради што е вистина и всушност мажите не ги користат.

  _Theената што носи боксер нема смисла да го користи затоа што немаат пенис или тестиси бидејќи боксерот е како еден вид градник дизајниран само за мажи, боксерот е како градник за долниот дел и како што велам само оние што имаат нешто надолу, мажите не се жени.

  Заклучок -. За мене дека жените повеќе не сакаат да бидат жени, туку тие сакаат да бидат мажи и (нормално дете) имаш право кога велиш дека жените се збунети и за мене мислам дека истото ако жените би носеле боксерки, тие би биле момчиња

 33.   нормално чико dijo

  Sorал ми е Јаел Хуарез ДАЛИ КОРИСТЕТЕ AЕНСКА ИЛИ THЕНА МАА И КАКВЕ ДВОБЕЛА

  1.    Тони dijo

   Ти си садикито !!! хахаха

   1.    нормално чико dijo

    CH TONY ЗАТВОРИ ГО СТАНАТА УСТА ФАКИ ЕБА СТОП СЕГАТЕ ЛУЕ ЛУ FЕ ОД ЛУEOЕ КАКО ШТО СВЕТОТ Е СЕ КАAYИ, АМА НИШТО НИШТО ДОБРО ДА ГИ ЗБОРИШ УШТИТЕ И УСТА

    1.    Тони dijo

     Че, навредливо прашуваш на форум каква долна облека носат луѓето, КОРИСТАМ БОГЕСИ! во случај да ве интересираат и вашите панаталетити? Мислам, само прашај!

 34.   нормално чико dijo

  ch boludo прашувам што мислите ако жената носи боксер, ако сакате вашата жена да се облекува во облека и да носи брада не е мој проблем, но не сакаме нашите жени да се облекуваат како мажи, покрај тоа и велам Каква облека носиш но не е да ме исмејуваш како да си сексистички шутрак од гомна, насилен морон

  1.    Тони dijo

   Понавредлив ѓаволски морон и се што ми кажуваш е и ти садистички фетишист! Ако сакате да ја облечете целата гаќичка што ја сакате, продолжете вака и ќе застанете во педер.

 35.   Жозе dijo

  Носам панталони цел ден, за студ, за циркулација, панталоните првично беа создадени за мажи, ги користам со години, ми се допаѓа како се чувствуваат. Ве поканувам да ги испробате, не знаете што ви недостасува.

 36.   Хектор dijo

  ГИ КОРИСТАМ МНОГУ СЛЕДНО, Се чувствувам пријатно и не се чувствувам ниту чудно, јас сум човек сигурен за себе и за мојата сексуалност и со тоа што ќе носам пантимидија, јајцата нема да паднат. ПОЗДРАВИ НА ОНИЕ што ги споделуваат моите идеи и на оние кои исто така не им се допаѓаат. Мојот емаил hectorrdiaz1@gmail.com

 37.   Андрес Велез dijo

  Здраво, носам гаќи секој ден, ми изгледаат многу пријатно, точно е дека чувствувам подобра циркулација, ако одам подолго време не чувствувам замор или замор, сега се достапни во разновидни дизајни и бои. Јас ги препорачувам.

 38.   Хизабел dijo

  Пронајдете го ова на Интернет; Колку е добро
  По традиција, мажите секогаш се облекувале во здолништа, само пред 300 години биле принудени да носат панталони.
  Панталоните се најмалку соодветна облека за маж; Боксерските кутии делуваат како шина на гениталиите (предизвикувајќи дефекти и попреченост), централниот спој на пантолоните малтретира, модринки и ги прави гениталиите непријатни цело време; Лентата или ременот делува како турникет, и го принудува срцето да пумпа крв со поголем напор, (да ја надмине контракцијата што ја прави турникетот), а поради слабото наводнување на крвта влијае на: дигестивниот систем, уринарниот систем, играчот . Исто така, со употреба на панталони човекот заврши да уринира стоејќи, што е тотално неприродно. Фустаните со здолништа и здолништа за мажи се врвно здрави, пријатни и пријатни. Панталоните, тесните гаќички, централниот цвест на панталоните и ременот или ременот ги промовираат современите болести кај мажите: ИМПОТЕНТНОСТ, БАРЕНЦИЈА, ПРОБЛЕМИ НА ПРОСТОТ И МО PНО РАК НА ТЕСТИЛОТ.
  Ниту еден дел од машкото тело не се злоупотребува повеќе од гениталиите.
  За здравје и удобност подобро е да користите СТЕКЛИ ИЛИ ФУСТИИ СО ДЕКО

 39.   Rуниор ос dijo

  Сè е во тоа како звучи, табу е во зачнувањето на облеката и нејзината врска:

  Кветал деликатес од карамелизирано огледало и стругалки за јајца ... или фланш?

  И, ако гаќите се нарекуваа „truzzo“ или нешто слично .. само крстете го контекстуално и решено да се реши прашањето .. тбн од самиот почеток ми помина низ умот дека тоа е нешто чудно и извонредно, но сите одговори со аргументи се точни (утеха, циркулација, греење каде што е ладно чисто).

 40.   Мишел dijo

  Бидете среќни и искористете го она што најмногу ви одговара, сакајте го и уживајте во животот интензивно, облеката не прави повеќе или помалку мажи или жени, ние носиме секс меѓу нозете и умот, а не во облеката, почитувани поздрави до сите.

 41.   Рафаел dijo

  Ги користам веќе неколку години затоа што имам тенденција да развивам проширени вени и не со нивно користење ме прави помалку маж, жена ми сака што ги користам и дури одиме заедно да ги купиме, и нејзините и моите, за време на седмицата кога одиме заедно да работиме затоа што работиме во иста компанија и за викенд ми рече да облечам нетранспарентно гаќи со шорцеви или бермуди и го прави истото и затоа одиме на возење велосипед, а тие не кажи ми било што

 42.   Едисон паррадо dijo

  Носам и гаќички со гаќи под панталоните и тоа не ме прави помалку маж, сепак сум фасциниран од жени, гледајќи ги со гаќички и штикли ме полудува, изгледаат супер секси и сакам да уживам во нив, купувам гаќички чорапи од време на време и тоа е спектакуларен фетиш, им препорачувам на сите мажи кои сакаат да ги користат и не се осмелуваат, или од срам или поради она што ќе го кажат за луѓето околу нив, важно е да се чувствуваат удобно и уживајте во нив во потполност, јас веќе излегувам со тесни шорцеви во кратка ликра и под гаќички и тие изгледаат добро и се чувствувам супер пријатно, расположи се и осмелувај се ... поздрав