Пантолоните со пикадо се вратија, дали ќе се пријавиш?

наборни панталони

Сигурно, многу мажи, овој тип панталони произведуваат одредено непријателство. На другите, сепак, ќе им изгледа како здив на свеж воздух кога станува збор за подолу. Зборуваме за наборни панталони.

Облека што е есен-зима 2013/2014 година е прегледана од многу луксузни фирми и, исто така, од трговците на мало фокусиран на масовниот пазар. Не сме сакале да поминеме овој тренд долго, и затоа, ви го покажуваме нашиот избор на фаворити за оваа сезона. 

Трикратни наборни панталони

Еден од најпретесните модели е оној што предлага Мек Кју од Александар Меквин, втората линија на англиската фирма. А. црни панталони од волна со многу лабава силуета и широки нозе, што благодарение на повеќекратните набори произведува а ефект на балон тоа не останува незабележано.

Во истиот стил на тројна стегалка, го наоѓаме предлогот на Гант рагер во интезо сина боја направена во памучна гранка.

Едноставна стегалка

Повеќе дискретно и со единечен набор, избравме два модели на Топман. На прво en сиво-сина и тесна сече за оние кои се осмелуваат со овој тренд дури и ако не сакаат да грешат за претеран рез. На вториот, на твид со суптилни кариран дезен во бордо и сива боја.

Доживотна класика е онаа плисени фланелни панталони со вртлив раб, и во куќата „Сложувалка“ го спасија за оваа сезона.

Кино со пинцети

Но, не ќе биде сè панталони за фустан, линиите повеќе повик тие исто така го предлагаат овој формат на панталони. Во Dockers тие го спасуваат својот модел со вообичаените пинцети, Суштински каки, и тие го претставуваат во три основни нијанси. Ние го сакаме беж моделот, неопходна гардероба што не пропаѓа.

Повеќе информации - Најважни работи за есен 2013 година: џемпер од urtелка (II)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.