Седум начини да се комбинира желката

Tемпер од urtелка со кошула

Rollneck, turtleneck, turtleneck… Не е важно како ќе ги наречете. Овој вид џемпер е меѓу основните облеки во оваа сезона.

Овој тренд е дел од мејнстримот што исто така вклучува и шалови, чокери и други елементи за подобрување на машкиот врат. Други предности се тоа што ние го штити овој дел од телото од студ и е многу разноврсен, како што можете да видите со следниве идеи за комбинација.


Со американски

Sweемпер од urtелка со блејзер

Г-дин Портер

Додадете јакна и панталони со пет џебови Или некои чиноа и ќе добиете конзервативен паметен секојдневен изглед, но со многу модерен допир. Овој модел е во кашмир, од фирмата Томас Маер.

Со костум

Том Форд

Направете како Том Форд, господар на пазувите и користете го наместо типичната кошула за костуми. Начин да му дадете пресврт на изгледот за канцеларијата оваа зима, ако сте уморни од повторување на истите комбинации.


Со смокинг

Зара црн смокинг

Zara

Кога одите некаде фенси, запомнете го тоа џемперите од urtелка прават одличен пар со смокинг.


Со класично палто

Manемпер од tелка од Топман

Топман

Додавањето две облеки кои се во тренд е понекогаш многу лоша идеја. Истото не е случај во овој случај. Носете го со класичен капут за супер стилски изглед за вашето слободно време.


Со кардиган

Кардиган од Манго

Манго

Ако се обложувате на оваа комбинација (идеално за купување весник во недела наутро), осигурете се дека ткаенината од дресот е во ред, како оној во овој модел на ланецот продавници, Манго.


Со кошула

Били Рид есен / зима 2016-2017

Били Рид

Овој предлог од колекцијата есен / зима 2016-2017 на Били Рид беше loveубов на прв поглед. Многу оригинален начин да носите џемпери од urtелка. Совет: носете кошула со мала јака за да не се преклопуваат.

Со јакна

Студијата за акни urtелка од скок

Г-дин Портер

Некомплицирана идеја: џемпер (во мерино волна од Акни Студио) + бомбер јакна + панталони, кои можат да бидат и фустан и лежерни, во зависност од тоа дали барате повеќе или помалку формален ефект.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.