Русокоса нагласи на мажите

 

Русокоса нагласи на мажите

Русокосите моменти на мажите се предност што сè уште е во мода. Иако нејзината примена во косата отсекогаш била наметнувана со децении, нејзината мода не дошла таму во 90-тите години кога се појавија неколку уметници со неговиот дизајн. Од тој момент тој постави тренд кај мажите и иако има години што не се спроведуваше, нејзината мода повторно се појави на површина.

Русокосата нагласува Може да се применат на сите типови коса и секако во сите должини. Неговата боја се движи од платина руса, до темна или светла или златна русокоса и иако постојат различни начини да се продолжи со нејзината примена, Постојат мажи кои се обложуваат да го направат тоа дома и други кои одат во рацете на професионалец.

Она што можеме да го истакнеме од овој вид влијанија е дека бојата ја означува модата, тоа е неспорно, но Секоја боја на нијанса треба да биде нешто лично и смело. Не е исто да се нанесува светла боја на темна основа отколку златен тон на средно кафеава основа. Мора да имате своја проценка за видот на косата, бидејќи не е исто да го гледате тоа кај позната личност и дека ви е привлечно да можете да видите како тоа може да се види во вашата коса.

Зошто сакате русокоси нагласи?

Модерен е, го носат многу познати луѓе и тоа е ваш облик на лично изразување. Ако погледнеме внимателно, тие внесуваат сјај на косата и тоа се рефлектира во лицето на лицето. Ако фитилите се добро поставени ќе додаде димензија и длабочина на вашата коса, Тие ќе дадат впечаток дека гледате поздрава и пожива коса, и без понатаму да им се допаѓа на сите овие карактеристики што ги споменавме.

русокоса нагласува за мажи

Видови коса што овозможуваат нагласи

Практично е прифатена од сите видови коса кај мажите. Во долга коса тоа го прави многу рокер, па дури и сурфер и боите може да варираат од најплатина до светло златно.

Во фризурите во форма на штитник или хипстер стил тие означуваат предиспозиција токму сега и повеќе ако применувате нагласи. Во овој вид фризура каде што ќе се истакне нејзината боја е во најдолгата област со повеќе коса. Во однос на тонот, контрастните бои се многу добри, со позадина на темна коса.

Ако вашата коса е кратка или виткана, таа исто така изгледа одлично, Избегнувајте да бидете премногу кратки или да имате премногу размачкана коса.. Назадниот стил ќе создаде посветол и посјаен ефект врз косата.

 

Нагласувањата направете ги сами

Материјали што ќе ни требаат:

 • Белило и вода од 30 или 40 волумени, во зависност од тоа колку е темна вашата коса.
 • САД да се направи смесата заедно со четка за да се нанесе бојата на косата.
 • Ракавици за да не ги согорувате рацете кога го ставате производот.
 • Чешел сепаратор со тенка и метална рачка, бидејќи ќе ви помогне многу подобро да ги одделите насоките.
 • Фолија да ги завиткате насоките што ги формирате.
 • Ропа вија за да се избегнат непредвидени настани.
 • Руса нијанса на тонот што ќе го изберете.

Процес:

 1. Ние мора да ги направиме првите нагласи каде ќе ја избелиме косата. Во садот ќе ја направиме мешавината од белилото и водата од 30 или 40 волумени. Смесата ќе се одреди во зависност од упатствата на секој производител.
 2. мора одете одделувајќи ја косата по делови и секој дел со фитили, со помош на чешел со метална рачка.
 3. За секоја нишка што ја формираме Нанесуваме белило и го завиткуваме со алуминиумска фолија. Кога ќе го нанесете производот низ целата коса, морате почекајте помеѓу 20 и 45 минути. Времето ќе се разликува во зависност од тонот и интензитетот на русокоса што ја зема косата.
 4. мора Измијте ја косата кога е посакувана нијанса без да се нанесува регенератор.
 5. Ние ќе додадеме боја што ја избравме и повторно чекаме околу 30 минути за да ја фати бојата.
 6. Повторно ја миеме косата како и обично и чекаме да се исушиме за да го видиме нашиот конечен резултат.

виткана коса

Како да добиете природни нагласи

Ако сакате да постигнете многу поприроден изглед, имаме природни производи на дофат на раката. што можеме да го користиме, за да добиеме многу полесен тон во косата. Треба да се додаде дека постојат неколку фактори кои можат да влијаат на косата да падне неколку тонови, а тоа е дека летното сонце и капењето на плажа имаат многу врска со осветлувањето на вашата коса.

Постојат мешавини како безалкохолно пиво, јајце и лимон. Ние го победивме белото до снег и ги додаваме лимонот и пивото. Нанесете на влажна коса и масажа. Оставете да делува околу 20 минути и направете го тоа околу три пати неделно.

Оцет, мед, маслиново масло и цимет. Ние мешаме две чаши оцет и една мед, заедно со една лажица цимет и друга маслиново масло. Дистрибуирајте на краевите и завиткајте сè на пластично капаче. Можете да ја поминете цела ноќ со неа, така што шапката не се лизне, можете да завиткате крпа над неа.

Мед, јаболков оцет и лимон. Во врела чаша додаваме две лажици мед, две оцет и сок од еден лимон. Ние се применуваат на претходно навлажнета совети. Оставете да делува 20 минути и измијте како и обично.

Постојат производи како la Инфузија од камилица што може да се додаде на последното плакнење на косата, сода бикарбона Може да се нанесува и на краевите и да се остава да делува 10 минути двапати неделно. или е таму производи засновани на оксигенирана вода кои ја осветлуваат косата по тонови.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)