Рок стил. Се осмелуваш?

Постојат толку многу начини да се даде тоа рокер допир до вашиот стил без да одите во нешто екстремно. На пример: За оние од вас кои сакаат да бидат повеќе дискретни, можете да носите а обетка нараквица. Во моментов ги има насекаде и ги наоѓате од сите брендови, можни модели. Друг начин е со ставање на некои gafas de sol на стилот Патник, авијатичар или некои тркалезни очила. За повеќе авантуристички, можете исто така да користите приврзоци Со зашивки или крстови Друга опција е да носите паричник кој има столпчиња или ланец што може да се закачи на прерамките на панталоните.

Можете исто така да носите марамчиња со черепи или крстови. Вакво нешто ќе ви даде оригинален допир и нема да привлечете големо внимание. Марамите се одличен начин да си дадете оригиналност со која било облека што ги носиш. Еден од моите омилени е познатата шамија на черепот од Александар Меквин, класика.
За оние од вас кои сакаат да испробуваат нови и различни работи, можете да пробате да носите и малку eyeliner или насликајте ги вашите нокти во црна боја.

Што се однесува до облеката, секогаш може да се прибегне кон а кожна јакна. Можете да го најдете во која било продавница, од Zara до Balmain. Ако сакате да додадете поекстремен допир, можете да купите или да си направите сако со столпчиња. Овие се потешко да се најдат и поскапи. Затоа препорачувам, наместо да го барате во стотици продавници, да го направите сами, тоа ќе биде побрзо, поефикасно и поевтино. Декомодерните јакни исто така обично се носат доста во овој стил.
на т маици Најмногу се користат основните бели или со некој вид цртеж, како што се имиња на групи или американско или британско знаме. Може да носите и карирани кошули.

На чевли тие се исто така важни. Многу дизајнери сакаат Кристијан Louboutin o Converse тие често лансираат различни колекции со додавање на столпчиња во нивните креации. Последните чевли што го привлекоа моето внимание беа Converse во неговата последна соработка со Johnон Варватос, погледнете ги. Може да носите и чизми во стилот Д-р Мартенс или некои чизми до глужд во британски стил.
Конечно, овој стил обично е придружен со добро слаби панталони. Најрепрезентативни се фармерките во тексас, во црна боја, во темно сива боја, искинати, со лепенки ...

Па, како што можете да видите, постојат скоро бесконечни можности да се комбинира кој било стил со поекстремен, тоа е само прашање на обид. И ти, се осмелуваш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   КарлосМатеми dijo

  Кафеавата кожна јакна на момчето на сликата е импресивна. Каде што е?

  1.    време е лудо dijo

   @CarlosMatemales Јакната е од Burberry!

 2.   Хорхе Блек Сонце dijo

  Се чини дека е малку гламур, но како и да е, не е претерано, добро е.

 3.   Ристо Меџидо dijo

  Овој пост е вистинско ѓубре