Шест стилски ровови палта да се соочат со студот

дуфел мантил

Митскиот ровов мантил се карактеризира со неговиот непогрешлив аламарес направена од дрво, заменувајќи ги копчињата, е една од оние надворешни облеки што никогаш не излегуваат од мода. Уште повеќе, сите сезони се носат.

Ажурирани и повторно издадени, палтата со дуфли сè уште е една од нашите омилени надворешни облеки, па затоа решивме да ги избереме нашите шест фаворити за оваа сезона. есен-зима 2016/2017 година. Доколку немате, еве неколку идеи за оваа главна гардероба. 

Манго човек

Во шпанската куќа Манго човек го најдовме ова волнена мешавина од дуфле што припаѓа на линија паметни обични. Се издвојува по големата хауба, по деталите, како што се петелките на манжетните и по внатрешната обвивка со подметнат слој. Без сомнение, нејзината сива боја го прави ова мора да има бидете суштински и за комбинирање во лежерен клуч и за носење со вашиот Изгледа повеќе трезвено и формално.

Љубов

Од фирмата Љубов го најдовме ова Рожести волнено палто со качулка наредена со крзно. Ровов палто што нема да остане незабележано бидејќи е претставено во интензивна црвена боја.

ASOS

Во класична боја на камила, тонот што најмногу го поврзуваме со оваа облека, во ASOS најдовме еден волнена мешавина од дуфле со контрастни клапи во чоколаден тон. Класик кој не разбира сезони.

Мејсон Маргиела

Овој предлог доаѓа директно од модната писта, палто во стилот на Монтгомери - друг начин за нарекување на палтото од дуфле - кој глумеше во едно од заминувањето на последната модна ревија есен-зима на Мејсон Маргиела. Тоа е Долг капут изработен од волна и реплика на моделот од 1950 година.

Пјер еден

Од фирмата Пјер еден, достапно во Заландо, го спасивме ова Дуфле палто во мешавина од волна со три четвртини претставено во црна боја што мора да се има. Се издвојува по својата ватирана постава во тартан модел. Долготрајна инвестиција во гардероба во вашата гардероба.

Herno

Конечно, ставивме многу оригинална нота со овој потпис палто од дуфле Herno en бургунд со обложен ракав во стил пуфер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.