Костум + мантил за дожд: вечна комбинација на г-дин Бурбери

Г-дин Барбери

Тоа е универзална униформа на оние кои се облекуваат свечено секој ден. На пролет, подебелите палта остануваат во плакарот за да се ослободи многу полесна облека. На овој начин, дождовните мантили излегуваат на улиците, а во комбинација со одела, тие се вечна и совршена комбинација.

Следејќи ја низата на новата кампања Г-дин Барбери промовирајќи го најновиот парфем од англиската куќа, Бурбери штотуку ја претстави оваа нова акција во која тие предлагаат арсенал на нивните рововски мантили и ровови палта повеќе митски и, покрај тоа, модерна линија на костуми и додатоци за облека. 

Јасно препознатливо по деталите за потсетување, Рововските палта се најпопуларните парчиња артилерија Бурбери. Безвременска класика која издржа со текот на времето, пренесуваше од колено на колено и се прилагодуваше на моменталните струи. Делови што тие не ги разбираат модата и дека се дизајнирани да траат цел живот. Во оваа колекција тие се обложуваат на класичните модели претставени во нивните три достапни должини; краткиот, мидиот и долгиот над коленото. Заврши со класичната постава за проверка на тартанот и опција да се персонализира внатре со везени иницијали. Во мед, песок, црна или класична темносина боја, ров Тоа е најдобрата инвестиција во Burberry. За колекција костуми се одлучуваат за кроеви тенок одговара изработена од мохера волна. Сетови со чиста постава, опремени со тенки панталони и блејзери со еден ремен, обично со две копчиња. Костуми во доживотна боја на кроење, како што се сиви, сини и, се разбира, црни. Колекцијата е комплетирана со кашмирски шалови со печатени мотиви во квадрати или во обична завршна обработка и во бои како сино мастило или бургунд.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.