Ретро очила Johnон Ричмонд

Чашите со тестенини Тие станаа еден од trendsвездените трендови на сезоната, особено ако се заоблени. Кој ќе ни кажеше? Во средината на 2011 година, и паѓајќи истоштено пред очилата во стилот на шеесеттите.

Тоа беше една од константите на оваа година, присутна практично во сите колекции. Не можеше да го пропушти Johnон Ричмонд, кој го обновува овој модел за својата нова колекција очила. Правило за ретро-естетика во овој предлог за пластични очила со цврсти и кружни рамки, и заоблени и многу обележани форми.

Британскиот дизајнер гледа наназад и ги обновува трендовите од шеесеттите години во неговата нова колекција на пластични очила: уникатниот мост и доминантноста на класичните бои како црна и желка. Ричмонд, исто така, се осмелува да располага со градиент ацетат плочи во бои како мед, бронза или зелена боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Eu dijo

  Многу убава.

 2.   Круз dijo

  Обожавам нерви очила ...
  Она што сега ме тера да се за inубам во очилата на RayBan's Clubmaster, одлично!