Репето ги клонираше танцувачките чевли на Мајкл acksексон

Се чини дека треската на Мајкл acksексон нема граници. Кога има само уште неколку дена додека не помине еден месец од неговата смрт, информативните програми продолжуваат да му посветуваат простор на пејачот. Но, не се единствените. Веќе е познато дека до паднат идол, трговија до пеење, и нема малку кои го искористуваат влечењето за да се соочат со кризата.

Излегува дека куќата Репето одлучила да пласира на пазарот точна реплика на традиционални и класични чевли за танцување Jексон, во сјајна црна лакирана кожа, со истата слика на митските танцувачки чевли со кои оној познат како крал на попот го овековечи својот познат чекор на МесечинатаСе чини дека acksексонманија се протега на обувки и со оглед на бројот на обожаватели кои се појавија по неговата смрт, не би било изненадувачки што лакирана кожа стана мода и ова необично закрепнување ќе создаде тренд. И, како може да биде поинаку, Репето го крсти овој модел „acksексон“. Толку оригинално!

За сега овие чевли се продаваат само во Париз, и, во случај да се сомневате, првиот тек на печатење е веќе исцрпен и има список на чекање. Не знам дали можеби се осмелуваш со нив. Она што би било многу е што ќе ги комбинирате со исто така иконски бели чорапи. Таму секој, но тоа е ризик ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мелница лусио dijo

  Тоа е најдобриот чевел што сум го носела во животот. ,,, Ти си најдобриот ,,.,

 2.   lxlx d 'acksексон dijo

  pzzz logik k нема да биде истиот pzzz loz zapatoz de mike zon unikoz !!!

 3.   Карлос Алберто Валдез Бануелос dijo

  не дамка, сакам некои, но тие се продаваат само во Париз