Појаси на Гучи

Ремен од дрво

Кога зборуваме за машката мода, генерално, повеќе се фокусираме на маиците, панталони, јакни или чевли што повеќето се тие беа во таа сезона, но ги оставаме настрана најважните модни додатоци во машкиот свет, како на пр може да бидат шалови или ремени.

Така, денес ќе разговараме за ремените, најмодерни додатоци од Гучи. Во изминатите сезони бевме во можност видете високо квалитетни ремени на оваа марка, што се карактеризира со централни токи со испреплетени букви, во генерално метални материјали во златна, црна или сребрена боја.

Слично на тоа, овој пат ќе зборуваме за одличниот нов појас на Гучи со дрвена тока, нешто многу оригинално, креативно и модерно, идеално да се носи со сите видови облека. Овој модел на појас на Гучи е покриени со дрво со кафеава кожна лента ширина околу три прста. Цената на овој ремен е скоро 200 евра.

Што се однесува до другиот модел на ремени гучи идеален за оваа есен во која веќе сме, можеме да нагласиме некои плетени модели идеални за носење со фармерки, во а многу лежерен и стил на земја.

Појас
Исто така, овој појас Плетени штандови на Гучи во две различни бои, темно кафеава и портокалова, со кожа и постелнина или друг модел во светло-кафеава со бела боја, исто така во кожа и плетен лен, давајќи им стил на овие ремени многу кул и идеален етнички за денешниот човек. Цената на овие ремени Гучи е 235 евра.

На кратко, два одлични ремени кои ќе одат одлично за секој момент, или да одам на работа или да излезам, облечен во омилените панталони, неколку добри патики и тренди јакна за есен, затоа не двоумете се да застанете покрај специјализирана продавница и погледнете го моделот што најмногу ви се допаѓа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.