Различни стилови за врзување шал

Онаму каде што живеам, започнуваат кул денови, затоа во секое време ќе биде идеално да се користи а шамија да се грижиме за грлото.

Постојат различни начини да врзете шал околу вратот, вашиот стил, должината на шалот и колку е ладно ќе зависи од нив.

Овде ќе ви покажеме 4 различни начини како да ја врзете шамијата и да имате различен стил секој ден. Исто така е важно за оние мажи кои не знаат како да го направат тоа. Од денес ќе знаете како да носите шал оваа зима.

Модел 1: „Денди“

Чекор 1: Ставете ја шамијата околу вратот, така што двата краја се со иста должина.
Чекор 2: Преминете ги двата краја и ставете ги зад нив.

Модел 2: „Европскиот“

Чекор 1: Ставете ја шамијата околу вратот, оставајќи еден крај подолг од другиот.
Чекор 2: Земете најдолг крај и јамка околу вратот, враќајќи се на истото место.
Чекор 3: Земете ја оваа крај и поминете ја под јамката што претходно ја дадовте и прилагодете се.

Модел 3: «Класиката»

Чекор 1: Ставете ја шамијата по должина и преклопете ја на половина, држејќи ги двата краја заедно.
Чекор 2: Ставете го овој начин околу вратот, со краевите на иста страна.
Чекор 3: Навртете ги лабавите краеви преку спротивниот крај, правејќи јазол. Подигнете го јазолот до висината што ја сакате.

Модел 4 «Двоен јазол»

Чекор 1: Ставете ја шамијата околу вратот, оставајќи еден крај подолг од другиот.
Чекор 2: Земете најдолг крај и јамка околу вратот, враќајќи се на истото место.
Чекор 3: Земете го најдолгиот крај и врзете јазол со другиот крај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ричи dijo

  многу интересно…

  1.    Дајнер dijo

   Да многу интересно

 2.   Јован dijo

  тоа е одлично благодарам

 3.   Мајк Леон dijo

  Вау !!!!
  Оваа страница е многу добра и таа со шалови е подобра хахаха девојка ми се жали дека морам да научам да користам шал и со ова добра помош
  благодарение

  успех !!!

 4.   Фко Давид dijo

  Оваа страница беше многу интересна

 5.   100% Венецуела dijo

  uffssss премногу оваа страница мојата девојка е исто така кеја, но буехх

 6.   леонел dijo

  Ви благодарам илјада благодарам за оваа страница е многу добра, а исто така и објаснувањата се разбирливи.

 7.   заминување на Бруно Емилио Лопез dijo

  Друг начин е обичен за малку студ или едноставно да го покажете и едноставно да го ставите на вратот и да ги испуштите двата краја на иста висина на трупот

 8.   Рене Мза dijo

  многу добар совет што тие го даваат
  многу добра страница за човекот во денот,
  благодарам на сите на оваа страница. од денес
  отсега натаму сум човек со повеќе стил.

  R3n @ ULT Mz @

 9.   така и така косме dijo

  Морам да одам многу добро и реков како да ја облечам шамијата? одлучат за европски

 10.   популитер dijo

  оваа страница е многу добра

  благодарение