Разлика помеѓу слаби и слаби

Разлика помеѓу слаби и слаби

Условите за разликуваат стилови на панталони тие се во подем Ако порано знаевме тесни или тесни панталони од прва рака, сега носиме неколку англиски зборови за да можеме да судиме совршена номинација за пар панталони. Најчести се тенок, слаб, исечен, прави или морков фармерки, иако денес ќе се осврнеме на разликата помеѓу слаби и слаби.

Секој од двата стила може да се пофали дека е удобно и практично И тие се чувствуваат одлично. Да не заборавиме дека панталоните се она парче кое мора да стои како ракавица и секогаш под секој концепт подобро е да се направи тест отколку да се купи онлајн.

Фармерките се фармерки кои мора неговото име на далечниот запад кога можевме да го видиме во толку познати филмови кои ги играат Џејмс Дин и Марлон Брандо. Со текот на годините многу го променија својот изглед и сега се опиваат мноштво форми и бои, и за мажи и за жени.

Слаби и витки, има ли разлики?

Двајцата имаат еден заеднички збор: тесен. Постојат безброј начини на кои панталоните направија илјада вртења со голем број успеси за да можат да бидат облечени на овој или оној начин. Со него е експериментирано пукање, сечење, ткаење и перење или носење. Можеби изгледа како лесна задача, но не е лесно да се вклопите во онаа која останува неутрална и изгледа добро на сите тела.

Благодарение на инфлуенсери или спортисти можеме прво да знаеме кои се модерните панталони или како можат да станат оние што ни се допаѓаат и како да ги комбинираме. Иако ја имаме најдобрата резолуција кога пристигнуваме и го купуваме најосновното или она што секогаш нè фаворизира. Разликата меѓу двата стила е речиси неосетлива, само треба анализирајте некои мали карактеристики да може да ги именува панталоните по име.

Разлика помеѓу слаби и слаби

Тенки панталони

Станува збор за тесни, прави панталони, т.н тенок сува или исто така наречена „тенок фит“ што значи приспособена. Целта на тенок е тоа се вклопуваат блиску до телотоно без да биде премногу блиску, а тенкото вклопување подобро се вклопува на телото и ја прави силуетата многу позасилена и фаворизирана.

The Slim овозможува да се носи цврсто на ногата. Но, има завршница во панталоните и во малку поширок глужд конусен тип, за да може без тешкотии да се стави стапалото. Се карактеризира и со битието низок пораст на нејзината половина и како што разгледавме, може да се носи тесен, но без да стане џегинг. За да му дадат облик и да биде лесно за носење, користат еластични материјали како еластан.

Тенки панталони може да се произведуваат во различни кроеви:

  • Директно сечење: големината на ширината на ногата и коленото се со иста големина, што се совпаѓа дека делот од бутот логично ќе биде многу позатегнат.
  • Конусно сечење: Панталоните се прави и тесни до колена, но се многу потесни од коленото надолу.
  • Атлетски крој: Делот од бутот е тесен, но нешто поширок од останатите панталони.
  • Сечење на подигање: овие панталони се дизајнирани да бидат многу пошироки до глуждот за да можат да се носат со чизми.

слаби панталони

Слабите се потесни од витките. Имаат многу позатегнат крој и се карактеризираат со завршување во делот од глуждовите со поголема стеснетост, што многу ќе го отежне ставањето на стапалото.

Разлика помеѓу слаби и слаби

За разлика од Слимс тие имаат а среден пораст на половината и тие се без никаков исклучок многу тесни или тесни фитинг од почеток до крај. Неговиот изглед е од панталони прилагодени на ногата и половината, давајќи а тенок и издолжен изглед.

слабите панталони тие се погодни за секое тело, само треба да знаете како да оцените дали е ефикасно за вашиот тип на тело. За да можете да носите ваков тип на панталони и правилно, можете да направите мала проценка за тоа како треба да биде вашето купување.

Ако имате широки колкови слаби панталони од Темна боја Тие се идеални. Црната, јаглен сивата и темносината се додворуваат. Друга опција и која исто така функционира е употребата на светли панталони како што се бели или беж, бидејќи ќе ги натерате да ја забележат бојата повеќе од вашите колкови.

став las тесни или прави колкови Може да се носат панталони со некој вид детали како што се солзи, закрпи или истрошени места. дијагонални џебови тие се и хит. Панталоните од која било боја се убав додаток и всушност светлите бои изгледаат одлично.

За многу тенки нозе Тесните панталони може уште повеќе да ја зголемат тенкоста. За да дадете неутрален допир, најдобро е да го носите тенки панталони Иако има и други типови на панталони кои се многу ласкави, како што се веќе опишаните, исечени, прави или морковски фармерки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.