'Пронајди се', есенска кампања на островот Ривер

Кампања за есен / зима 2017 на островот Ривер

Островот Ривер го избра градот Барселона да го постави расположението за трезна кампања што го најавува пристигнувањето во продавниците на нејзината колекција есен / зима 2017-2018.

Британската фирма се залага за трикотажа, кожа и тексас како материјали, како и а класичен стил со современи допирикако паметни поло маици и кошули со дезен.

Underиркаше скокач од urtелка од под плетен скокач во овој минималистички изглед комплетиран со тенки фит фармерки и палто со класично сечење.

Што се однесува до обувките, некои чизми од велур Челзи, една од основните зимски обувки за стилот што го вбризгуваат во секојдневен и полуформален изглед.

Вториот поглед игра со три слоја на врвот, иако овој пат преку облека што и покрај тоа што ја одржува линијата на неутрални тонови, нуди многу повеќе лежерен воздух.

Многу зимски изглед составен од јакна од овча кожа и плетен џемпер над шарена кошула.

Микел Јенсен и Дамарис Годри се лицата на оваа кампања, со наслов „Пронајди се“, чија цел е да нè охрабри „да бидеме различни, забавни, креативни и, пред сè, единствени во нашиот пристап кон модата и самоизразувањето на индивидуалноста“.

Бургундија и темносина уште еднаш се спарени во задолжителниот паметен стил на кампањата. Црни панталони, паметна поло кошула и јакна со две гради. Комбинација, едноставна, едноставна, идеална за излегување на пијалок после работа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.