Пастелни бои за оваа пролет 2013 година

Се чини дека убаво време конечно дојде да остане. Така, конечно можеме да уживаме во сонцето и да ја извадиме летната облека за да складираме палта и јакни. Една од задолжителните за оваа пролет се пастелните бои. Овие типови тонови му даваат свежина на нашиот изглед давајќи му допир на топлина. Во рамките на пастелните бои, основните бои се жолта, сина, зелена, портокалова и розова, но… што можеме да најдеме во продавниците со овие бои оваа пролет 2013 година?

Камиса

Со кратки или долги ракави, во памучна или ленена ткаенина, најкул за потоплите денови.

Дресови

Пуловерите со лесни ткаенини се совршени за оваа пролет.

Бермуди

Бермудските шорцеви во пастелни тонови се совршени за комбинирање со темни, светли бои, отпечатоци или со смел дизајн.

Блејзери

Камиетас

Панталони

долги панталони
Секогаш спротивставувајте ги со кошула или маица во темна боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.