Пролет нова во машки фармерки

машка мода

Машката мода се менува оваа пролет. Машките фармерки веќе не се толку широки и се претворија во слаби панталони повпечатливо.

Тие не излегоа од мода, машките фармерки ќе продолжат да бидат во нашите плакари. Но широките резови веќе заминаа во историјата… За сега.

Фармерки за мажи, многу тенки

Да се ​​облечеме до последно, мораме обложувајте се на слаби панталони. Покрај тоа, ако ја избереме опцијата за глужд или риболов фармерки ќе имаме изглед на најактуелна мода и привлечни.

Новите нијанси

Машки фармерки за пролет 2017 година ќе продолжат да се обложуваат сите нијанси, истото што се случи во 2016 година. полесни фармерки тие ќе бидат најгледани оваа сезона. Исто така, фармерките ќе се носат избледен, измиен изглед.

Светлите бои ќе дадат светлина на оваа пролет. А. портокалови панталони ќе го следи трендот на „навивам “, за помодерен и летен став.

Црни, сиви, темни бои, тие ќе продолжат да бидат модерни. Можете исто така да се обложувате на повеќе различни и ризични бои како што е боја на лосос. Иако е нормално да се наоѓаат овие типови на бои во фармерки, можеме да ги најдеме и во други видови ткаенини.

Во фармерки ќе се видат бургундско и длабоко сино. Исто така, фармерките во црвена боја тие се враќаат со сила. Новите трендови ќе ја одбележат сезоната со кошули или дуксери кои се во неутрален тон, или во сива или бела боја, од друга страна, исто така, ќе бидат многу модерни во текот на целата пролет.

Печатените бои

На печатените стилови секогаш даваат многу живост на облеката што ги интегрира. Во случај на панталони, се случува истото. Можете да носите печатени панталони во различни стилови, некои со повеќе впечатливи бои од другите, во зависност од нашиот стил.

Дискретна идеја, но со голема привлечност, е онаа на мали отпечатоци.

 

Извори на слика: Vanitatis - El Confidencial


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.