Трендови во машката мода за оваа пролет-лето

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Оваа сезона пролет-лето, во машка мода, тие веќе сакаат да ја истакнат сета своја емоција по неколку години од пандемијата. Ќе се покаже радост и возвишеност со смели бои за тинејџери и неутрални бои за мажие со елеганција. Ви прикажуваме избор на облека за елегантни, лежерни мажи и за оние на кои им се допаѓа „паметен секојдневен“ o „секојдневен шик“

Доколку сè уште не ги знаете новите трендови за оваа година, ние го избравме најдоброто од нив Силбон бренд, за да можете да изберете и подновете ја вашата гардероба со парчиња и додатоци како оние што ви ги претставуваме.

Камиса

на камиза повторно го даваат тој класичен шмек, но со некој иновативен детал кој донекаде ја менува неговата структура, кроевите на вградена кошула за тело и со дискретни принтови и обични и класични бои. Составот е сè уште 100% алгодон за да го направите целосно удобен и дише, дури и да го носите во топли денови.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Друг стил на кошули се типот на маици, дизајнирани со образец редовно вклопување и врат отсечена табла централно. Тие генерално се составени од лен и памук, така што тие се целосно дише и лесни

Јакните

Започнуваме со избор на јакни за оваа пролетна сезона, каде што можеме да останеме со неа уште неколку месеци. Најтренди јакни за оваа сезона тие се тип на „бомбардер“. и генерално сите тие направени со полиестер.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

волнениот капут Ниту тоа не оди, јакната му е тесна со крој што вкрстува кога се закопчува со копчиња. Неговата форма е комплетирана со реверите на вратот и внатрешните џебови.

Елеци

Елеците не можат да изостанат во пролетно-летниот календар. Оние кои го поставуваат трендот се технички, ватиран изглед и смели бои, но со меки тонови. За паметни случајни мажи постојат вградени елеци од руно, со неутрални бои како темно сина, тегет или темно зелена од шише.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Панталони

Следете го трендот на Прави панталони, со дизајн кој ја стилизира фигурата на човекот. оние на џогер тип тие сè уште се во подем, со нивниот опуштен, но вклопен изглед. Ни се допаѓа неговото затворање со копчиња на половината со прилагодливи врвки и не можат да ја пропуштат својата карактеристика тесни дно.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Други панталони кои сè уште се во тренд се лежерни панталони со материјали како еластан, многу удобно и прилагодливо. Тие се карактеризираат со нивните странични и задни џебови и тие се идеални за носење на спортски настани или лежерно.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Не можеме да заборавиме на исто така и фармерки со директно сечење, оваа година е посветена на светло сината и се прават со малку еластан така што тие се удобни за носење. Chinos, исто така, заземаат централно место, тие сè уште се совршени за облечени и паметни случајни прилики, со материјали што дишат како памук и без недостаток на еластин за поголема удобност.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Камиетас

Оваа година на беспрекорни маици, е името дадено на облеката без шевови, така што тие го даваат тој посебен дизајн и удобност. Тие се генерално дизајнирани да може да се занимава со спорт и изработени со материјали за дишење со а 100% органски состав од памук. Принтовите се се уште во мода а боите на оваа сезона се неутрални, истакнувајќи ја белата боја. Поло маичките сè уште се во тренд за носење како класична облека, со органски материјали и со конвенционални јаки, иако оваа година тоа е направено мало обновување носејќи ја мао јаката.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Костуми

Костумите остануваат елегантна композиција за совршена и свечена пригода. Оваа сезона тие продолжуваат со директно сечење и на тенки панталони. Иако класичните костуми од минатото повторно се воведуваат, оставајќи го малку ’слаткото’ настрана и добивајќи малку широчина, но обложувајќи се пред се на обележување на рамената и половината на мажот.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Композицијата на јакните продолжува да биде тврдење за неговиот состав да биде совршен и секогаш беспрекорен. Постојат модели на кои се обложуваат 100% италијанска волна, подобрување на неговата завршница и со персонализирани завршетоци за да се даде тој елегантен шмек.

Додатоци

Има широк спектар на додатоци за најново облекување во оваа пролет-лето сезона. Оваа година на врски земаат боја со отпечатоци од амеба, со точки или едноставно обични. Сите со бесконечни бои и форми и со памучни и свилени материјали.

На ремени Тие се исто така дел од дополнувањето, со неутрални бои кои може да се носат со секаков вид на облека и со природни материјали како кожа.

Трендови во машката мода за ова пролетно лето

Обувките оваа сезона продолжуваат да се обложуваат на модели во патики или патики, да се облекуваат не само спортски, туку Лежерно со примеси на елеганција. Најмногу се истакнуваат чевлите од типот на трчање, со материјали како велур кожа или кадифена ткаенина, со зашиени мотиви за давање сила на прајмерот на брендовите. Боите за оваа година се светли и бели тонови за оваа сезона и според сезоната во годината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Пабло качеро dijo

    добри совети