Производи за виткање коса

виткана коса

Многу мажи знаат како да ги искористат своите фризури и знаат дека витканата коса изгледа одлично на нив. Да се ​​направи добра практика на овој изглед треба да вежбате со вашите раце и да си помагате со добри производи па мора да добиете толку посакуван изглед. Ако не знаете каков изглед треба да изберете како да направите фризура, некои ќе ве освојат модели од 80-тите години на минатиот век.

Во друга наша статија ние ве научивме кои се најдобрите техники за да се добие витка коса. Еден од најдобрите начини да го постигнете тоа е да одите на фризер и да добиете Перм, Тоа ќе биде единствениот начин на кој секогаш одржувате ист вид навивам секој ден и со едвај никаков напор. Но, ако вашата работа е да добиете виткана коса од време на време, еве ви предлагаме кои се најдобрите производи за виткање коса што постојат на пазарот.

Како да ја навивам косата

Ние ви предлагаме брз водич за тоа како да ја завиткате косата, Willе ви посочиме само неколку едноставни чекори и на практичен начин, за да можете да постигнете добри резултати. Лесно е што треба да ги примените соодветните производи за да го подобрите тој аспект што толку многу го сакате:

 • Измијте ја косата како и обично и ако може да биде со посебен шампон за кадрици. Може да користите и регенератор на крајот од миењето, но важно е да ја исплакнете косата многу добро.
 • Лесно исушете ја косата со крпа и нанесете спреј за заштита од топлина.
 • Користете спреј за морска сол да се добие природна и виткана коса.
 • Исушете ја косата со фен и помогнете на кадрици да се формираат со прстите и рацете.
 • Ако сакате кадрици да бидат уште порафинирани и да имаат поголема издржливост, можете користете гел за фиксирање.
 • Важно е да постигнете брановидна или виткана коса да користите производи со висок квалитет и соодветно на тоа, бидејќи тие ќе ви ја олеснат работата многу повеќе и ова ќе се забележи на резултатите, сепак, подолу препорачуваме кои се најдобрите производи и кои ги ценат вашите потрошувачи .

млад човек со виткана коса

Производи за виткање коса

Спреј за заштита од топлина

HSI Professional со арганово масло

Тој е професионален заштитник на топлина, со свиленкаста и сјајна завршница. Неговиот резултат е природен, без маснотии и ќе и даде на вашата коса ултра лесен изглед.

Valquer професионална термичка коса

Тоа е уште еден од заштитниците кои најдобро функционираат. Дејствува како штит формирајќи кератин филм и на тој начин спречува страшна дехидрираност кога косата ја подложувате на високи температури.

Шварцкопф Професионален Оси Флетланер

Како заштитата дава многу добри резултати и ако ја користат професионалци тоа ќе биде за нешто. Неговата формула е дизајнирана да создаде друга заштитна бариера и да направи косата да изгледа здраво потоа.

производи за виткање коса

Спрејови за морска сол

Тие не се добро познати производи бидејќи отсекогаш сме користеле гел за коса и пени за да добиеме навивка и да ја одржиме фиксирана. Овие спрејови тие содржат фер и мала количина сол, заедно со состојки како арганово масло или масло од алги.  На овој начин и благодарение на солта, ќе се формираат природни кадрици, со текстура и меки, без да станат крути.

TIGI - сол спреј 270 ml

Го имаме овој производ што многу им се допаѓа на потрошувачите. Дава природен изглед без да остави мрсна коса. На некои луѓе овој производ не им се допаѓа многу бидејќи дава сув изглед, но текстурата е таа што мора да се остави за да се постигне ефект на сурфање.

ГЕНТИ НА ЛОНДОН - 150 мл

Тоа е уште една од препораките и добро ценета од нејзините потрошувачи, нејзината сол е природна и ви овозможува да ги поминете рацете без да оставите остатоци. Тој е миризлив и идеален е за сите видови текстури и должини на косата.

DA DUDE - Активатор за навивање-250 ml

Дефинирајте кадрици без силикони, создадете природни бранови за да дадете текстура и волумен. Ако не сакате вашата коса да биде исправена и безживотна, ова е вашиот идеален спреј, исто така, обезбедува свеж мирис.

производи за виткање коса

Фиксатори за коса

Гел за одредување на ботанички стил Tahe

Тоа е гел со флексибилна текстура што и дава леснотија на вашата коса, неговиот состав ќе ја задржи навитката дефинирана и ќе избегне разлетување кога косата ќе се исуши. Со својот ефект на фиксирање, навивањето ќе трае многу подолго.

Гел за фиксирање на навивки Адис

Овој фиксатор е екстра јак и спречува антифриз, иако има многу позабележителен ефект во однос на цврстината, тој обезбедува еластичност и мекост на косата, со беспрекорен ефект. Содржи масло од алое вера и јојоба за да ја направите вашата коса помека.

Пена за фиксирање CATWALK

Помогнете им на вашите кадрици да се обликуваат, дури и оние најнепослушните. Добијте лежерен, дефиниран и без разлетување изглед. Направен е со алги за да ја одржува косата здрава и хидрирана.

производи за виткање коса

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.