Како да се прифати трендот на седумдесеттите оваа зима

Тренд на седумдесеттите години

Есен / зима Прада 2017-2018

Оваа зима - и воопшто во текот на 2018 година - трендот на седумдесеттите години се формира како еден од најсилните. Влијателни фирми како Прада се меѓу нејзините мотори.

Ако сакаш вашиот изглед оваа зима измачува вибрации од 1970-тите на стилски начинСледното е облеката што ве охрабруваме да ја земете во предвид:

Јакни од гајтан

Прада

Г-дин Портер, 1.490 евра

Фортела

Farfetch, 237 евра

Јакни од јатка облека се одлична облека за прифаќање на трендот на седумдесеттите години. И тие се многу ретро, ​​но во исто време одлично ќе се совпаднат со вашите фармерки, дуксери и спортски обувки.

Скокачи со висок врат

Zara

Зара, 25.99 €

Igиџи

Натпревари мода, 241 €

Ова е најлесниот (и најтопол) начин да се следи овој тренд. И, бидејќи тие беа задолжени да ги одржуваат живите 70-тите години во последните децении, многу е веројатно дека веќе имате џемпер со висок врат во плакарот. Ако го немаш, размислете за неутрални тонови (особено кафеава и црна). И ако се чувствувате смело, обидете се со отпечатоци како оној што го предложи Theиџи.

Гајтана

Манго

Манго, 19.99 €

H&M

H&M, 19.99 €

Оригинални панталони од џемперија од 70-тите години не е најлесната облека за одбрана во светот денес. Сепак, ни тоа не го прашуваат модните фирми. Дизајнерите воведуваат тампон во современи кроени панталони, како овие исечени чинови од Манго или џогерите на H&M што можете да ги видите подолу.

Гломазна галантерија

Прада

Натпревари мода, 1.400 €

Гучи

Г-дин Портер, 495 евра

Еден од естетските кодови во тоа време беа претерани пропорции. Јаки на кошули, trouвона на панталони и платформи за чевли сведочеа за тој освежителен вкус за вишок. Да воведе претерани пропорции во 2018 година, разгледајте додатоци како занаетчиски приврзоци и ремени со големи токи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ЈМСаа dijo

  Ми се допаѓа идејата, иако ќе барам додатоци поевтини од плата од еден месец хахаха

  честитки