Приготвен стил за мажи

Приготвен стил за мажи

Сакаме да гледаме како модата тие повторно се измислуваат, а тоа е дека трендот во стил на preppy врати се кај нас со голема сила. Иако многумина од нас тоа го гледаат како стара мода, тоа мора да се оцени Се враќа, но се менува. Неговите нијанси треба да се прилагодат на нашето време и тоа им се допаѓа на тинејџерите.

El уличен е заменет со стил на preppy оваа година. Неговиот подем во модата дојде од рацете на некои фирми како Polo Ralph Lauren или Tommy Hilfiger, брендови кои не го занемарија неговиот стил. Мокасини и врвни страни (чевли од наутички тип) се уште една од карактеристичните точки на оваа мода.

Пријатна мода за мажи и комбинации

Preppy модата има своја верзија, момците на тато ја направија оваа модна слава вртоглаво со кршење на диктираните модни правила од нивното време. Облекување како млади спортисти и во исто време на отмеен начин. Како го добија? Прекршувајќи какви било правила или кодекси на облекување, тие би можеле да измешаат дуксер со одлична јакна, бели спортски чорапи со мокасини или фармерки со бомбер јакна.

Оваа година време е да ја вградите тренерката за сите видови стилови, за нејзината мешавина нема да се преговара и нема да се види примирје. Може да се комбинира со речиси сè, отстапувајќи го местото на препи стилот што се користеше претходно. За да ги детализираме главните елементи што можат да се користат, ќе имаме: спортски панталони, дуксер и патики. Таков карактеристичен пример може да биде големото елегантно карирано палто кое може да оди во склад со спортски панталони, капа, па дури и џемпер со пруги. Ова е препарат од XNUMX век.

Комбинацијата и стилот можат да напредуваат во многу комбинации. Тренч капутите или долгите волнени се оние кои својот стил го носат со фармерки, или спортски или елегантно-лежерни. Повеќето може да се комбинираат со дуксери, спортски јакни со патент или џемпери со кардигани.

Приготвен стил за мажи

вашата облека

Неговата облека е многу уникатна. Историјата на препи стилот пред алузија на 50-тите кога, по стапките на отмените студенти од пред неколку децении, предлагаат да дадат поинаков допир на вашата облека. Додадени се карактеристични допири: оставете ги зад себе јакните и вратоврските, кои се заменети со елегантна марка облека и друга секојдневна облека. двобојни чевли со врвки, волнени кардигани, дебели џемпери со кабли, бејзбол капи и бели секојдневни чорапи и аргил чорапи.

Theемперите

Сè уште се во тренд џемпери во колеџ стил. Тие се оние кои не потсетуваат на оние што се носеа во училишни униформи. Плетениот џемпер беше прилично вообичаена облека за добро носење, сè додека не почна да му се даваат различни намени и комунални услуги во други сектори како работа на полиња или на море. Најчесто користени бои се наутичките и морнаричките, белите, сините, црвените...и без да ги занемариме ригите или некои од нив испечатени на јаките на облеката, исто како некои етикети или штитови.

На овој предлог се приклучи и спортот и почна да го користат многу спортски тимови на универзитетите. Еве им се придружи џемпери-елек (без ракави), со лесна спортска маичка со кратки ракави. Денес има многу млади луѓе кои се придружуваат во носењето без ништо одоздола.

Други се кошулите, особено Оксфорд и пруги. На столбови Не можат да изостанат ни тие, со брендови кои не ја напуштаат нивната линија како Lacoste, Ralph Laurent, Tommy Hilfiger, Hackett... сите се носат во внатрешноста на панталоните.

Панталоните

кинеските панталони сè уште е онаа елегантна облека што продолжува без да биде потценета. Дури и ако се облекувате на подготвено и спортски начин, оваа памучна облека ќе се користи. Каубои тие се секогаш традиција да се има при рака во плакарот. Оваа сезона не носат тенок фит, туку малку пошироко, но директно сече, а во некои случаи и со некои скршени.

Плисираните панталони Тие продолжуваат во согласност со овој предлог, со бои како камила, каки или тегет. Долниот дел ќе лежи на патиките или чевлите, со еден или два вртења ако ти се допаѓа.

Приготвен стил за мажи

блејзерот

Не можете да ја пропуштите оваа облека, елегантните јакни со класичен крој. Сите овие облеки имаат свое специфично, тие се направени од волна или твид, со големи џебови и со многу етикети или штитови со претстави на спортови како голф или морнарица. Совршено се комбинираат со фармерки, чино панталони или елегантни спортски панталони.

Јакни

бомбер јакната Тоа е тој што се позиционира оваа сезона. На универзитетска јакна Таа е таа што ќе се натпреварува како најбарана, помина низ сите фирми за облека, од Њујорк до Милано. Со комбинации на бои како црвена, бела, сина и камила.

Лофери

Не можеме да заборавиме на обувките. Не можете да изберете ниту еден чевел, тие секогаш мора да го имаат тој Оксфорд сече, оние со мокасин, липер или Оксфорд линија, со техника на затворање што ја преферирате. Бидејќи на врвки за обувки или оние кои завршуваат со тока.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.