Препознајте лумбексуалец

лумберсексуален

Lumsexual е уште еден од трендовите што се во мода во нашето општество, Тоа е форма на привлечен машки изглед и на необичен начин. За некои, сега остана зад стереотипот за човек кој се грижи за својот изглед и грижата за неговото тело веќе можеме да набудуваме привлечни мажи со разбушавен и невешт изглед, оттаму го имаат тој голем шарм.

Овој аспект произлегува од женските списанија каде детално го посочуваат типот на мажот кој го карактеризира и става во мода начин на постоење, облекување и појавување. Лумбексуалниот маж е детален како таков тип на човек, а не како луѓе со разбушавена облека, без додатоци и кој не обрнуваат многу внимание на нивниот физички изглед.

Како да препознаете лумбексуалец?

Неговата дефиниција доаѓа да нè води во овој тип на маж, иако не е точно име за овој термин. Обично носат фармерки, карирани кошули и рустикални кожни чизми., сите со благ селски воздух, со рустикална и малку занемарена облека.

Неговиот физички изглед не станува беспрекорен, неговата брада станува лева, долга и разбушавена и неговата лична грижа станува претпазлива, но на основен начин. Со други зборови, се среќаваме човек со невилен аспект и со многу традиционална слика за „човекот на земјата".

Неговото име може да потекнува од зборот „граѓа“, што на англиски значи „огревно дрво“ или „дрвосечач“ што значи „дрвосечач“. Оттука и составот на неговите зборови што на шпански јазик Comeе се преведе како сексуален дрвосечач или како ние точно го нарековме лумберсексуалец.

Тоа е неговата подобие, онаа на невил човек со изглед на дрвосечач, во теренски чизми, карирана кошула, фармерки и брада која не била многу внимателна.

лумберсексуален

Која личност се припишува на лумбексуалец?

Лумберсексуалец доаѓа на сцена класичната идеја за машки маж, кој ја обележува својата невиност и му дава сила на својот пол, со природен изглед, се грижи да оди добро, но без да биде модерен. Тие даваат изглед на транспарентни, неутрални, будни, пригодни мажи кои будат радост.

Неговата личност е хипи, природна, тој знае дека му се допаѓа, но не се грижи претерано да се дотерува. Неговиот изглед го тера да има таков изглед на мачо, агресивен став што ја зајакнува неговата машка состојба.

Многу повеќе од она што може да се појави, може да покаже дека тој е некој поедноставен и хуман, пред сè достигнува држете се подалеку од парични интереси и екстремни луксузи. Тој може да биде повеќе од обичен човек без да оди во ресторани со Michelinвезди Мишелин и да претпочита вистинска скара споделена со пријателите. Но, едно е сигурно скоро сите живеат од работни места поврзани со креативноста и уметноста.

Главни карактеристики на лумбексуалецот

Лична нега

 • Неговиот израз го означува тоа, исто како што метросексуалец се обидува да му даде негуван, заводлив и самоуверен изглед на лумберсексуалецот не се грижи. Може да го забележите тој изглед на нежност, Со боемски изглед, но во исто време прави да се чувствувате како тој да е тој тежок дечко за кого ја тера секоја жена да се топи.
 • Неговиот изглед е занемарен иако хигиенски. Обично тие се мажи кои излегуваат и знаат дека го носат првото нешто што го фатија во плакарот. Сигурно го прават тоа намерно и тоа им дава предност да се преправаат дека се такви какви што се, толку природни.
 • Особините што најмногу симболизираат лумбексуалец е носење карирани кошули, од скоро сите форми и бои, но оние што најмногу се истакнуваат се црвено-црната шема на бои. Панталоните се фармерки, а се носат и селски чизми или стил на трекинг. Другите ќе се обложат дека ќе носат стил на едноставни патики и волнени капи нема да изостанат, нешто толку карактеристично како икона на човекот со дрвосечач.

лумберсексуален

 • Неговата брада е прилично неуредна, оставена баш така, без третмани или поправки, многу густ и го прави обележан својот знак на идентитет. Косата е исто така неуредна, долга или обрасната.
 • Употребата на креми на лицето не е во нивна грижа, како аранжман за депилација или веѓи, односно можеме да набудуваме како нејзината природа се развива токму така. Многумина дури и се обложуваат на носат тетоважи на телото, особено во рацете.

Вашиот ден за ден

Тие се домашни мажи, некои имаат способност да бидат храбри и тие се одлучуваат на секој начин за традиционалното. Нивните вкусови за храна се основни, но со вкус, тие сигурно ќе се обложат да јадат добар бифтек заедно со добро шише вино.

Тие се страствени за природатаТие сакаат да носат удобна облека и да уживаат во места како шуми, реки или планини. Но, иако се чини дека го имаат тој разбушавен и мирен изглед, мора да се каже и дека се чини дека се сериозни. Тие сакаат урбана уметност, тие се loversубители на технологијата и донесете ги своите најдобри додатоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.