Предлози за забави: шал и украси на јакна

Сигурно скоро сите ќе носат блејзер или блејзер за време на овие забави, па додаток што треба да се земе предвид е марамчеДека нормално, ние обично не носиме и тоа може да даде точка на класа и стил на нашиот изглед.

Во земји како Велика Британија, шалот на јакната не привлекува внимание и е исто така знак на разлика и елеганција. Денес, во Шпанија не е многу раширена и не е секогаш разбрана од огромното мнозинство. Затоа предлагам да се започне со неговата употреба во овие забави, заради конотацијата на елеганцијата што ја има и затоа се токму овие настани во кои сакаме да ризикуваме малку повеќе со нашиот изглед и можеме да ја надминеме срамежливоста во гардеробата. Важно е да се запамети тоа мора да се чувствуваме пријатно во секое време со она што го носиме и во никој случај да не се чувствуваме маскирани.

Има шалови за сите вкусови, од сите бои и во различни материјали, иако најчесто се користи со свила, лен, памук или кашмир. Оние лево од сликата се од Зара, централните од обемната колекција на Loewe и последните од Хермес, достапни во разни бои. Комбинирањето на соодветното марамче со вратоврската може да биде малку принудно. Најдоброто нешто што треба да направите е да имате една од нијансите вклучена во кошулата или јакната. Покрај тоа што е добро надополнување на поформалниот изглед, Исто така е подложно на носење во понеформални тимови како што е комбинација на блејзер со фармерки и мокасини.

И, ако употребата на марамче не е многу распространета, следниов комплемент ја зема тортата: лда цвета или украс за реверот на јакна. Willе признаам дека се сетив на овој додаток кога ги видов предлозите за имиџот на фирмата Зара. Неговата цена е 7,95 €, повеќе од прифатлива. Може да биде интересна опција правилно комбинирана. Единственото владетел е дека ако носиме марамче, не треба да се носи друг украс на јакната за да не се преоптоварува.

Дали се осмелувате со овие додатоци?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.