Прода пролет / лето 2018 во пет клучеви

Прода пролет / лето 2018 година

Инспирирана од стриповите, најновата колекција на Прада нуди а рамнотежа помеѓу младешки безгрижни и класични парчиња.

Тоа се некои од клучевите на предлогот што италијанската фирма штотуку ја претстави на модната недела за мажи во Милано со цел пролет / лето 2018 година.

Подигнати вратови

Моделите не носеа наметка, но носеа велкро, чорапи што може да бидат дел од униформата на суперхерој и широки кренати јаки. Јаките на кошулите беа еден од фокусите на вниманието од колекцијата.

Стрип отпечатоци

Иако никогаш не ги сакала, Миучија Прада признава дека во последно време се чувствува „се повеќе привлечена од нив“, до таа мера што стриповите се извор на инспирација за толку многу да ги украсуваат облеките (особено зип-кошули) како додатоци во колекцијата.

Класицизам

Стрипните вињети донеле леснотија, додека птичкото око, шилото и камила и сива волна тие ја ставаат елегантната нота.

Широки рамења

Италијанската фирма создава многу дефинирани силуети. Изгледот ја подобрува и половината - користејќи заострени и прави панталони - и рамената. Овој последен дел преку супериорни облеки кои бараат хоризонталност.

Стајлинг на мајмуни

Мајмуните станаа најновата опсесија на Миуција Прада, според нејзиното признание. А. потенка верзија со стомачен џеб што моделите ги носеа со засукани ракави до бицепс. Шик механика.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.