Пот, не дозволувајте тоа да биде проблем

Дали потењето стана проблем што не знаете како да го решите?

Да забележиме дека сме испотени, секогаш нè прави непријатно и многу повеќе кога ќе почувствуваме дека луѓето околу нас го сфаќаат проблемот што го имаме. Ако не се осврнеме на ова што е можно побрзо, што тоа е физички проблем Може да стане нешто психолошко што на крај ќе влијае на личното и професионалното поле, дури и предизвикувајќи социјално исклучување и несигурност кај нас самите.

Ова завршува кај нас предизвикува очај, што нè тера да започнеме да ги испробуваме сите видови домашни лекови и производи со кои наводно се става крај на проблемот со потењето, но ништо не добиваме. Тие поминуваат покрај нас дезодоранси, антиперспиранси, па дури и многу пати завршува прибегнувајќи кон хирургија или ботокс да се намали проблемот со потењето.

Минатата недела бев во можност да присуствувам на презентацијата на Перспирекс во Мадрид, и тогаш започнав да го разбирам проблемот што потењето навистина го создаваше за оние луѓе кои имаат прекумерно потење.

Перспирекс роден од таа потреба. Производите против потење ја намалуваат потта, но само за 30% Perspirex го намалува овој проблем за 65% и тоа е ефективно од 3 до 5 дена.

За да го нанесете, тоа е многу едноставно, само треба да го нанесете на подрачјето што треба да се третира пред да заспиете, со чиста и сува кожа, а следниот ден измијте ја областа и извадете го производот. Неговиот раствор на алуминиум хлорид и лактат го третира проблемот одоздола, предизвикувајќи таа да навлезе во потната жлезда, ја инхибира нејзината активност и го намалува производството на пот за 65%. Ефектот исчезнува по неколку дена кога производот ќе се отстрани со природниот процес на обновување на кожата.

Значи, ако имате проблем со пот, а тоа е тема за која не зборувате со никого, немојте да го правите тоа и споделете го вашиот проблем со други луѓе кои исто така страдаат и кои го завршиле или го завршуваат и може да ви помогне да и ти го добиваш Како? преку присуството на Перспирекс во социјалните мрежи и во нејзините Фејсбук страница како во неговиот Твитер.

Покрај овие две официјални страници, создадени се и две алтернативи наречени Надминете ја потта, кои исто така можете да ги најдете и кај двете Facebook како и во Твитер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.