Единствените три креми што ви се потребни во вашата бања

Темни кругови

Во моментов има илјадници видови креми за лице, со исто толку цели. Сепак, полнењето на вашата бања со производи нема да го направи вашето лице да изгледа помазно и посветло. Само ќе зафати простор и ќе земе добра нотка на банкарска сметка на крајот на годината.

Можете да додадете уште неколку во зависност од вашите специфични потреби (дамки, акни, пори ...), но во основа вашиот арсенал на убавина е доволен и останува со овие три креми.

Хидратантна крема

Серија лаборатории MAX LS Обновување на ноќта

Од 30-та година, кожата ја губи својата сила и еластичност. Вината е на факторите на животната средина (особено сончевата светлина и загадувањето) и падот на нивото на колаген што е поврзано со стареењето, што значи дека не се опоравувате од замор толку лесно како порано. Лек: користете хидратантна крема со крема за сончање наутро и крем против стареење пред спиење.

Прочистете

Прочистете Shiseido

Иако честопати се занемаруваат, пилинзите мора да бидат (како тоа, со големи букви) во рутинската облека за мажи. И, тоа е дека отстранувањето на мртвите клетки е единствениот начин да се открие нов и прозрачен слој на кожа. Покрај тоа, ги раствора среќните црни точки и ја остава кожата помазна, нешто за што вашиот партнер ќе ви се заблагодари. Нанесете го неколку пати неделно, нагласувајќи ги најгрубите области; но не, затоа што кожата може да стане црвена и иритирана.

Анти-стареечки третман на очи

Клинички анти-стареечки третман на очи

Ако сакате вашето лице да изгледа беспрекорно, многу е важно да спречите стапала на врана и темни кругови. Високо деликатна, кожата околу очите почнува да се брчки и да се воспалува од триесеттата година. Користете анти-стареечки третман на очи секој ден за да ги задржите очите помлади од вашиот дух.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.