Костуми за постелнина: најдобар избор за летни свадби

ленени костуми

Сигурно повеќе од една е поканета на една летна свадба. Настан во кој ќе го прославите најважниот ден на член на семејство или пријател, но кој, од друга страна, ќе ви предизвика повеќе од една главоболка. И не го велам тоа заради подарокот, туку заради дилемата за избор на облека.

El ленено одело Тоа ќе биде вашиот најдобар сојузник, сè додека свадбата се одржува во соодветна средина за да носите ваков тип костум. Типично тие работат во прослави на отворено, и на свадби во села и на крајбрежни свадби. Ние ви нудиме три идеи за стил различни и многу соодветни за летна свадба.

Тричлен костум во сина боја

El јакна од три парчиња со елек појавувањето е една од најсофистицираните и елегантни опции. Еден како овој во сина боја направена од мешавина од лен и памук Идеално е за свадби и наутро и попладне. За денот, носете го со кафени чевли, бела кошула и вратоврска во привлечна сенка за да создадете контраст. За ноќ, софистицирајте го со неколку чевли дерби во црна боја и отпечатена шамија од преклоп. Од Остров на реката.

Костум со двојно гради во боја на камен

El костум во стил на двојно гради двојно гради во камена боја може да биде идеална опција за венчавка утре. Може да го носите со машна со класичен дезен каков што е Пејсли или дајте му поформален допир без машна или вратоврска. Секако, облечете некои елегантни чевли, некои монах со токи во чоколадна боја тие можат да бидат совршени. Од Манго човек.

Набран блејзер и панталони

За третиот предлог ви нудиме оригинална идеја со комбинирање на полу-наредени ленени блејзери со печат на тартан. На Зара. Со Јаглен сиви прилагодени панталони. На Република Банана. Двете парчиња изработени од лен и во трезна, но елегантна комбинација на бои. Можете да го завршите облека со неколку чевли дерби во црно. А. изгледа совршен за свадба во секојдневен стил.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.